SuperCycling.cz

PowerTap expanduje s novinkami pro měření výkonu

19. 3. 2015, 08:58

K dramatickému rozšíření sortimentu zařízení měřících výkon při šlapání přistoupila firma PowerTap, když představila dvě velké novinky v tomto oboru týkající se klik a pedálů.

PowerTap15-perex

Firma PowerTap byla dosud známá díky svým měřičům výkonu umístěným v nábojích zadních kol. K několika dnes dostupným verzím nábojů (silniční/horské) které firma vyvíjí a neustále vylepšuje 15 let, nyní nově přidává také vlastní systém měření výkonu v klikách a pedálech.

P1 pedály

První novinkou, která rozšiřuje nabídku wattmetrů, jsou nové nášlapné pedály P1. Jde o univerzální komponent, díky kterému nemusíte složitě demontovat střed, nebo přeplétat zadní kolo.

Kompaktní design pedálu ukrývá dvě malá čidla a je optimalizovaný pro napájení malou AAA tužkovou baterií, která se zasouvá ze strany k osičce pedálu pod vlastní utěsněnou zátku.

Měření monitoruje samostatně pravou i levou nohu a není potřeba ho nijak speciálně kalibrovat. Baterie by měla vydržet napájet čidlo cca 60 hodin, přičemž komunikace probíhá buď prostřednictvím dosud využívaného ANT+ nebo nově také díky standardu Bluetooth SMART. Hmotnost pedálů je 398g což je pro představu o pouhých 150g více než Shimno DuraAce, nebo o 132g více než Campagnolo Record.

C1 Kliky

Druhou novinkou v portfoliu firmy PowerTap jsou nové C1 Kliky. Doplněním sortimentu o kliky chce firma nabídnout spolehlivou variantu měření výkonu pro náročné cyklisty. Oboustranné měření je navrženo pro pětipackové 110 BCD (compact) kliky s možností použití tří variant převodníků: 50/36, 52/36 a 53/39.

Systém napájí malá lithiová baterie CR2032, na kterou by mělo měření vydržet pracovat až 200 hodin. I zde pak platí, že komunikace probíhá jak prostřednictvím ANT+, tak Bluetooth SMART. Hmotnost, o kterou je navýšena celková váha, je 150g.

G3 Nába

Poslední generace nábojů PowerTap má upravené uchycení kotoučové brzdy a došlo také k redukci hmotnosti o 30%. Nově jsou náboje k dispozici pro 24 a 28 špic s možností vybírat mezi pevnou osou 142x12, nebo klasickým rychloupínákem a roztečí 135mm.

Uvnitř náboje najdeme šestici praporků, přičemž ořech je alternativně dodáván jak pro Shimano, tak pro specifický systém Sram XD pro 1x11 systémy. Komunikace opět jak ANT+, tak Bluetooth SMART.

Joule GPS+

Poslední novinkou v nabídce, s níž nově firma PowerTap přichází, je nový cyklocomputer, který v sobě, jak již název naznačuje, ukrývá kromě běžných funkcí a sledování výkonu také GPS čip pro sledování aktuální polohy. Samotná novinka ale tkví v rozšíření komunikačních schopností přístroje, který dosud podporoval pouze ANT+. Nově komunikuje i prostřednictvím Bluetooth a spolupracovat tak bude s chytrými telefony, což rozšiřuje obzory zejména všech technofilů a Strava maniaků.

Novinky by se měly objevit v Česku během několika měsíců, jakmile dorazí, těšte se na více podrobností. Informace o produktech PowerTap najdete na webu výrobce www.powertap.com, nebo na stránkách českého zastoupení www.speedweaponry.cz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.