SuperCycling.cz

Giant představil novou řadu závodních přileb

11. 6. 2015, 09:12

Taiwanská firma Giant je všeobecně známa spíše jako výrobce kol. To, že se v nabídce tohoto giganta nachází i ucelená kolekce doplňků a oblečení se stejným logem, se už ví méně. Letos Giant pro své zákazníky oživil kolekci přileb o nové závodní modely. 

ti-helmy-giant

Novinek z připravované závodní kolekce přileb Giant jste si mohli všimnout již v průběhu závěrečné části cyklokrosové sezóny, během níž dvojnásobný světový šampión kategorie U23 Lars van der Haar, jinak závodník stáje Giant-Alpecin, testoval jednu z aktuálních novinek, přilbu Rivet Aero. Na mistrovství světa v Táboře skončil třetí v kategorii Elite.

Každopádně o excelentní představení se firmě Giant se postaral německý borec týmu Giant-Alpecin John Degenkolb svými triumfy na závodech Milán-San Remo a Paříž-Roubaix.   

dege k helmam

John Degenkolb na Paříž-Roubaix.

Aero model Rivet je očekávaným přírůstkem do rodiny Giant přileb. Aerodynamika je v dnešní době v silniční cyklistice hodně žhavé téma. Není se tedy čemu divit, že Giant přilbu, která je navržena tak, aby lépe prořezávala vzduch, do své nabídky také přidává.

Při vývoji, na němž se podíleli i pracovníci francouzského centra Aero Concept Engeneering, se myslelo i na potřebnou ventilaci, která je během dlouhých letních závodů neméně potřebná. Výsledkem společné práce je tvar, který má minimální odpor vzduchu v momentech, kdy jezdec vykonává svojí práci v ideální aero pozici se skloněnou hlavou, nebo při závěrečných sprintech v boji o vítězství. Concept AeroVent tunel udržuje proudění vzduchu vnitřkem helmy a umožňuje potřebnou ventilaci.

rivet TT

Rivet TT je další z připravených a týmem Giant-Alpecin využívaných novinek. Jedná se o typickou přilbu určenou pro časovku nebo triatlon s maximálním důrazem pro ideální aerodynamický tvar, který je pro finální pořadí v cíli časovkářského závodu velmi důležitý.

Ideální kapkovitý tvar byl pomocí moderních technologií upraven k snazšímu obtékání vzduchu nejen v přímém, ale i bočním směru větru, kterému je cyklista při závodě vystaven. Ventilaci opět obstarává tunel AeroVent. Ten prochází z přední až do zadní části kapkovitého tvaru přilby.   

casovka helmy giant

Poslední z trojice novinek je helma Rev, která je primárně určena pro kopcovité silniční závody, cyklokros a nebo MTB cross country. Jednadvacet ventilačních otvorů, nízká váha 245 g, pohodlný Cinch Pro Fit upínací systém, to jsou hlavní konstrukční prvky, které z helmy Rev dělají ideálního společníka pro dlouhé závody, nebo sportovní vyjížďky během teplých letních měsíců. Jezdci týmu Giant-Alpecin tuto přilbu hojně využívají při všech etapových závodech a hlavně v těch, kdy etapy svým profilem připomínají EKG záznam našeho srdce :-)  

hemly rivet

Giant novými modely Rev, Rivet a Rivet TT doplňuje neobsazené pozice nejvyšších pater své aktuální kolekce sportovních přileb a dorovnává ztrátu na konkurenci. Dle dostupných informací firmy Progress Cycle, která je distibutorem značky Giant na našem trhu, budou nové přilby na prodejnách k dispozici již během podzimních měsíců sezóny 2015. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.