SuperCycling.cz

Ženy Czech Mix Teamu startují v Německu

9. 6. 2016, 22:56

Nadcházející víkend proběhne v německém Ilsfeldu další ročník mezinárodního etapového závodu Int. Auensteiner Radsporttage, kterého se již podruhé zúčastní český výběr silničních cyklistek pod hlavičkou Czech Mix Teamu.  

nove-holcccc

V loňském roce zde kvalitní výsledek vybojovala Zuzana Neckářová, která skončila na dvanáctém místě. „Letos Zuzku na pozici lídra nahradí Jarmila Machačová podpořena kolegyní z Dukly Praha Evou Planičkovou. V kopcovitém terénu síly znásobí Naďa Voráčová s Terkou Gargelovou,“ uvedl ke složení týmu jeho sportovní ředitel Vladimír Kříž.

Do Německa odcestovala i Aneta Rotterová, která si zde loni odbyla svoji premiéru na mezinárodních etapových závodech. Nováčkem v týmu bude Denisa Mináriková-Švecová, teprve juniorka, která však od počátku sezóny ukazuje výbornou formu právě v kopcovitých závodech. „Od této sestavy očekávám umístění do patnáctého místa v celkovém pořadí,“ netají se svými ambicemi Vladimír Kříž.

Na závodnice čekají ve dvou dnech tři etapy, včetně osmikilometrové časovky.  Hned na úvod zařadili pořadatelé 88 kilometrů dlouhou etapu s téměř horským profilem. Mezi vinicemi nasbírají cyklistky 150 metrů převýšení v jednom okruhu, který absolvují jedenáctkrát. V neděli ráno bude závod pokračovat časovkou, odpoledne pak vyvrcholí další kopcovitou etapou dlouhou 82 kilometrů a s převýšením 1750 metrů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.