SuperCycling.cz

Nosková jede ženské Giro

1. 7. 2017, 12:03

Nikola Nosková, která dnes slaví dvacáté narozeniny, startuje na 27. ročníku ženského Giro d´Italia. Ten v pátek začal týmovou časovkou a italská stáj BePink Cogeas, jejímž lídrem na Giru je právě mladá Češka, skončila na úvod 15. se ztrátou 1:33 min.

SetWidth680-ikouuuuuuuuuuuuu

Giro jely z Češek před ní Martina Růžičková, Julie Pekárková (dnes Mastíková), Lada Kozlíková (Usnulová), Kristina Obručová a Miluše Flašková Glave dříve koordinátorka žen na ČSC, která je vdaná v Itálii).

Naposledy startovala na Giru před čtyřmi lety Martina Růžičková (celkem jela 5x), která je nyní asistentkou sportovní ředitelky týmu Astana Women´s a bude sledovat závod v této roli.

Giro žen je jediný ženský etapový závod, jehož program trvá 10 dní, a to z něj dělá nejvýznamnější i nejnáročnější podnik celé Women´s WorldTour.  I proto je startovní listina nabitá velkými jmény.

A jaké plány má čerstvá dvojnásobná mistryně republiky? „V týmu jsme se domluvili, že nepojedu úplně na celkové pořadí, protože jsem jedna z nejmladších závodnic a bylo by to hodně obtížné. Ale mám v plánu jet o pódium v některé horské etapě s cílem na kopci a o umístění v mladých závodnicích do 23 let, kde zase až tak velká konkurence není,“ citoval Noskovou server idnes.cz.

„Věřím, že teď už ze mě i ostatní holky budou mít trochu strach. Když jsem loni přijela na mistrovství Evropy nebo světa, řekly si jen: No jo, nějaká Češka si to přijela zkusit. Ale teď už teď jezdím závody i s nimi a nějaké výsledky se mi podařily,“ dodala.

Více informací o závodě a vystoupení Nikoly Noskové na Giru můžete sledovat na našem partnerském webu damynakole.cz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.