Sáblíková vybojovala vítězství v časovce!

12. 7. 2014, 14:11

Paráda! Martina Sáblíková vyhrála dnešní 3. etapu závodu Tour de Feminin,  časovku na 17,8 km, která se jela v polské Bogatynii a posunula se na třetí místo průběžného pořadí! Po dlouhých osmi letech tak vystoupila česká reprezentantka na stupeň nejvyšší.

Martina Sáblíková (uprostřed), královna časovky.

Druhou v pořadí, Američanku Briann Walleovou, porazila o 12 s, na třetím místě skončila již s výraznou ztrátou 28 s velká favoritka závodu, jedenatřicetiletá Nizozemka Vera Koedoorerová z týmu MXI CK Victoria.

„Jela jsem naplno, i když první kopec  s malou rezervou. Trochu jsem měla obavy, jak se mi pojede,  přeci jen je rozdíl být odpočatá, jako to bylo před mistrovstvím republiky, a nebo už mít unavené nohy z předchozích etap,“ říkala nadmíru spokojená Sáblíková krátce po dojetí. Famózní výkon ji posunul na průběžné třetí místo a od první příčky ji dělí pouhých 31 vteřin!

sablikova nahoru

Dobře si vedla i další česká reprezentanka, Martina Růžičková, která skončila na děleném 12 místě.  Jak si vedly další české reprezentantky? 20. Machačová, 24. Neckářová, 34. Kučerová, 35. Šmídová, 37. Svobodová.

Ještě dnes odpoledne čeká závodnice  92 km dlouhá etapa, v které budou české reprezentantky v čele se Martinou Sáblíkovou znovu bojovat o body do vrchařské soutěže, ale i o co nejlepší výsledky v pořadí.