SuperCycling.cz

Martina Sáblíková pojede i na Tour de Feminin!

30. 6. 2014, 16:23

Domluveno!  Čerstvá dvojnásobná mistryně republiky Martina Sáblíková pojede příští týden mezinárodní etapový závod (UCI 2.2) Tour de Feminin v Krásné Lípě a okolí.

Martina Sáblíková ozdobí etapák Tour de Feminin!

Martina Sáblíková ozdobí etapák Tour de Feminin!

„Skvělá forma, kterou ukázala na republikovém šampionátu, Martinu utvrdila, že je dobře připravená a dodala jí velkou motivaci. Její start by mohly ohrozit jen en zdravotní problémy nebo zranění,“ prozradil žhavou novinku koordinátor české reprezentace Jaromír Friede. 

Závod, který je součástí Světového poháru, startuje 10. července a ve čtyřech dnech se pojede celkem 5 etap o celkové délce 425 km, včetně 20 km dlouhé časovky. Už při svém prvním startu v roce 2012 Sáblíková hned v úvodní etapě oblékla modrý dres pro nejlepšího vrchaře, ale po 3. etapě ze závodu odstoupila.

Letos jsou ambice vyšší. „Určitě je cílem, aby Martina dojela celý závod, a podle situace i zaútočila v některé etapě.  V tuhle chvíli finalizuji složení národního týmu tak, aby tam byly holky, které budou schopny Martině pomoci i v dílčích výsledcích. I když je tu výkonnostní rozdíl, rozhodně to není ale tak propastné, jak se zdálo na mistrovství republiky“, dodává  Friede k sobotnímu závodu jednotlivkyň, v němž přijela Sáblíková před pelotonem s více jak pětiminutovým náskokem. 

sablice k clanku Tour 2

Právě spolupráce národního týmu jako celku a také vysoká výkonnost a zkušenosti Pavlíny Šulcové (v letech 2012 a 2013 nejlepší česká závodnice, celkově 17, resp. 20) by měly napomoci ke kvalitnímu výsledku. „Účast Sáblíkové v tomto závodě je přínosná jak pro národní tým, tak i pro ni samotnou. Výkonnost má vynikající, tady si zažije závodní kilometry v kvalitním balíku, získá další zkušenosti. Vše se počítá s výhledem k mistrovství světa, na které chceme Martinu společně s jejím trenérem Novákem co nejlépe připravit“, zmiňuje Friede letošní cyklistický vrchol.

O konečné nominaci  národního týmu na Tour de Feminin se rozhodne v tomto týdnu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.