SuperCycling.cz

Sáblíková opět ukázala sílu v kopcích

11. 7. 2014, 19:29

Martina Sáblíková ukázala i ve druhé etapě Tour de Feminin v Krásné Lípě sílu. Udržela modrý dres nejlepší vrchařky. Vyhrála všechny vrchařské prémie a skončila sedmá. Další česká reprezentantka Anna Šmídová byla třináctá.

Martina Sáblíková jede v dešti před pelotonem.

Martina Sáblíková jede v dešti před pelotonem.

Druhá etapa se jela za mnohem příznivějšího počasí. Závodnice čekala 100 km dlouhá etapa, okořeněná třemi vrchařskými prémiemi, přičemž jedna byla hned na 3. kilometru a další na vrcholu obávané Vápenky, kam závodnice jely hned dvakrát. Úkol pro Martinu Sáblíkovou i celý český tým byl jasný – udržet modrý dres nejlepší vrchařky.

Trenér Sáblíkové Petr Novák, který sleduje závod z doprovodného vozidla, byl po první etapě velmi spokojen a zmínil, že by se jeho svěřenkyně měla den ode dne zlepšovat.  A Martina jeho očekávání dokonale naplnila. V kopcích kralovala – a ukořistila pro sebe všechny vrchařské prémie!  Dres suverénně uhájila a její náskok před druhou v pořadí vrchařské soutěži je víc než komfortní.

I přes kopcovitý profil jelo hlavní pole spolu až k poslednímu krátkému stoupání, zde se výrazně zrychlilo, Martina Sáblíková sice získala menší náskok, ale na posledních dvou kilometrech se skupina sjela a začal sprinterský boj o etapové vítězství.

A zde svou roli sehrálo i  počasí, protože v poslední hodině  závodu přišla silná průtrž, která sice ustala, ale zatáčky v cílovém prostoru byly nebezpečně kluzké. Na to doplatilo několik děvčat na předních místech, včetně tří českých reprezentantek – hromadný pád zbrzdil např. skvěle spurtující Pavlu Havlíkovou, naštěstí to odnesla jen s menší odřeninou. Hůř dopadla mladičká nizozemská závodnice Lotte van Hoeková, kterou odvezla sanitka s podezřením na zlomeninu klíční kosti.

Etapové vítězství si tak vybojovala  Iris van der Steltová z nizozemského týmu WVB WV Breda, těsně před  závodnicí ze Spojených států Amerických, Briann Walleovou. Nejlepší z českých závodnic byla opět Martina Sáblíková, dnes na krásném 7 místě.

„Pochvalu ale zaslouží i celý tým. Holky pracovaly přesně podle pokynů, které jsme si řekli  před etapou, byly v důležitých momentech  na špici,“ chválil koordinátor ženské silniční reprezentace Jaromír Friede

A velké díky vyjádřila pro své kolegyně z týmu i sama Martina. „Dnes to bylo super, holky pro mě udělaly opět kus práce – před každou vrchařskou prémií mě provezly balíkem dopředu, pak už jsem si mohla jet z první pozice to svoje. Prostě týmová práce, jsem moc spokojená,“ uvedla Sáblíková.

Zítra čeká všechny závodnice náročný den – dopoledne v polské Bogatyi  17,8 km časovka a odpoledne od 16 h  „Rumburské okruhy“ – závod na 92 km.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.