SuperCycling.cz

Sáblíková opět deklasovala soupeřky a má devátý titul

26. 6. 2014, 16:10

Martina Sáblíková obhájila ve Slavkově u Brna titul mistryně republiky v časovce a získala už deváté cyklistické zlato kariéry. Druhá skončila s odstupem 1:43 min. Pavlína Šulcová, třetí Anežka Drahotová. Juniorským šampiónem se stal cyklokrosař Adam Ťoupalík, nejlepší juniorkou je Nikola Nosková.

Zlatá Martina Sáblíková (uprostřed), stříbrná Pavlína Šulcová (vlevo) a bronzová Anežka Drahotová.

Zlatá Martina Sáblíková (uprostřed), stříbrná Pavlína Šulcová (vlevo) a bronzová Anežka Drahotová.

Sáblíková potvrdila, že v časovce momentálně nemá doma konkurenci. Na obrátce vedla o minutu a půl a v závěru, kye se jelo převážně z kopce dolů, náskok ještě zvýšila. „Bylo to hodně těžké. Na trati jsem udělala jednu chybu v zatáčce, kterou jsem projela smykem. Měla jsem i menší krizi, ale dokázala jsem se rozjet. Když jsem se dozvěděla, jaký náskok mám na obrátce, říkala jsem si, že už to z toho kopce snad neztratím,“ prohlásila členka Nowis Teamu startující s podporou Etixxu.

sablice na trati 1

Martina Sáblíková letěla jako raketa.

Pavlína Šulcová brala stejně jako vloni druhé místo. „Bedna se počítá, jsem šťastná. Kdybych vyhrála, bylo by to lepší, ale musím smeknout před Martinou. Má větší sílu, byla lepší a zaslouženě zvítězila,“ prohlásila členka týmu Ghost Rubena Racing, která úspěšně závodí i na bikách. Vítězství Sáblíkové ji nepřekvapilo. „Bydlím kousek od ní, vím, jak trénuje, na kole se potkáváme skoro každý den. Připravuje se v podstatě stejně jako my, jen má ještě větší tah,“ přiznala Šulcová.

Věří, že v sobotním silničním závodě to bude jiné kafe. „Musíme Martině ten druhý titul trochu znepříjemnit. Doufám, že tam to nebude tak jasné a cítím větší šanci porazit Martinu. Mám odjetých víc závodů než ona a určitě můžu přijít i nějaká taktika, na kterou ona není zvyklá,“ dodala vicemistryně republiky.

sulcova se sablici

Copak si asi Šulcová se Sáblíkovou povídají? :-)

První velkou cyklistickou medaili získala úspěšná atletka Anežka Drahotová startující poprvé v ženské kategorii. „Medaile je dobrá, ale překvapil mě ten rozdíl na Martinu,“ říkala ke ztrátě 2:57 min. „Trať byla hodně těžká. První půlku se mi jelo dobře, ale ztratila jsem v nejtěžším stoupání, ač jsem si myslela, že to bude boje největší zbraň,“ tvrdila.

„Na druhé místo jsem tak velkou ztrátu neměla, to mě docela mrzí. Ale vím, že se můžu ještě zlepšovat a mám velké rezervy,“ dodala A. Drahotová startující v dresu Cycling Talent project Šimůnek. Její sestra Eliška byla v českém mistrovství dvanáctá.

Nejlepším juniorským časovkářem se stal bronzový medailista z MS v cyklokrosu 2013 Adam Ťoupalík (ČEZ Cyklo Team Tábor). Druhého Romana Lehkého (KC Kooperativa SG Jablonec) porazil o téměř minutu a půl. „Jel jsem sem pro medaili, doufal jsem i v tu zlatou, ale takový odstup jsem nečekal,“ přiznal Ťoupalík.

toupalik na trati 1

Adam Ťoupalík na trati.

Od žáků to pro něj byl už devátý titul. „Nějaké mám z družstev, dva z časovky dvojic, něco z krosu, ale z časovky jednotlivců je tenhle první,“ radoval se. Nahrával mu profil s jedním těžkým kopcem. „Nejsem silový závodník, který by to urval po rovině, takže tahle trať pro mě byla ideální,“ řekl Ťoupalík.

Na silnici letos bude startovat z velkých závodů ještě na mistrovství Evropy a podle výsledku se rozhodne, zda zkusí i mistrovství světa. „Tam je problém, že mistrák světa už se kříží s prvními závody v cyklokrosu. Ještě to nechávám otevřené,“ dodal mistr republiky, jenž po cyklokrosovém světovém šampionátu v Táboře přestupuje do belgické stáje BKCP Powerplus.

noskova na trati

Nejlepší juniorka Nikola Nosková.

Kategorii juniorek ovládly závodnice týmu KC Kooperativa SG Jablonec, které opanovaly první dvě místa na stupních. Vítězství vybojovala Nikola Nosková před Nikolou Bajgerovou.

 

Výsledky časovek na MČR (20 km):

 

Ženy:

1. Martina Sáblíková (Nowis Team) 31:26

2. Pavlína Šulcová (Ghost Rubena Racing) +1:43

3. Anežka Drahotová (CTP Šimůnek) +2:57

4. Zuzana Neckářová (Alltraining.cz) +3:17

5. Jarmila Machačová (Dukla Praha) +3:55

6. Veronika Mrkvicová (Favorit Brno) +4:14

 

Junioři:

1. Adam Ťoupalík (ČEZ Cyklo Team Tábor) 28:43

2. Roman Lehký (KC Kooperativa SG Jablonec) +1:24

3. Vojtěch Pezlar (Kovo Praha) +1:28

4. Jan Kovář (Mapei Cyklo Kaňkovský) +1:31

5. Lukáš Slavík (Apache Loko Trutnov) +2:22

6. Jan Rajchart (Nutrend Specialized Racing) +2:23

 

Juniorky:

1. Nikola Nosková 34:54

2. Nikola Bajgerová (obě KC Kooperativa SG Jablonec) +30

3. Eva Planičková (SKC Tufo Prostějov) +32

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.