SuperCycling.cz

Sáblíková druhá na Tour de Feminin!

13. 7. 2014, 16:11

Martina Sáblíková se skvělou jízdou v  poslední etapě závodu Tour de Feminin posunula v celkovém pořadí na druhé místo a navíc zcela suverénně ovládla vrchařskou soutěž. V dnešní kopcovité etapě zůstala v odjeté pětičlenné skupině, kde naopak chyběla dosud vedoucí žena, Vera Koedooderová. Ta nakonec ztratila víc než minutu a propadla se na třetí místo.

Martina Sáblíková zářila i v poslední etapě.

Martina Sáblíková zářila i v poslední etapě.

Sáblíková skončila v etapě čtvrtá. „Dala jsem do toho všechno,“ říkala pár minut po dojetí, tentokrát očividně unavená. „Holky z týmu mi popsaly důležitá místa etapy, kde by se mohlo pole dělit. Když jsme pak jely v malé skupině, poctivě jsme se střídaly. V posledním kole jsem to zkusila, získala jsem nepatrný náskok, ale bylo to málo na odjetí od té skupiny,“ popsala šťastná Sáblíková, která svým umístěním po zopakovala na Tour de Feminin 8 let starý výsledek Lady Kozlíkové.

Minimální rozdíl dvou sekund mezi vedoucí závodnicí Verou Koedooderovou z Nizozemska a Američankou Brianne Walleovou naznačoval, že v etapě proběhne o žlutý trikot perný boj.  Do konečného pořadí chtěla promluvit také průběžně třetí Martina Sáblíková, jíž nahrával kopcovitý profil.

stupne 5 tapa

Nejlepší tři ženy konečného pořadí. Díky Sáblíkové měla zastoupení na bedně i pořadatelská země.

Nikdo ale neočekával, že se zhruba na 20. kilometru na první vrchařské prémii objeví s minutovým náskokem zcela osamocena závodnice ve žlutém dresu. Bylo však pravděpodobné, že ji peloton pohltí, což se stalo pod další vrchařskou prémií na 40. kilometru.

Zde se zformovala pětičlenná skupina, v níž nechyběla Sáblíková, ani průběžně druhá Američanka Walleová – ta měla navíc podporu dalších dvou týmových kolegyň. Tempo se zvyšovalo, při prvním průjezdu obávané Vápenky, kterou závodnice zdolávaly 3x, se skupina opět ztenčila.

Sáblíková s přehledem získávala další body do vrchařské soutěže a bezpečně udržela vedení. V posledním stoupání zaútočila a za ohromné podpory diváků, kteří lemovali trať. Získala zhruba 100 metrový náskok. Americké závodnice ale bravurně spolupracovaly a po dvoukilometrovém sjezdu vjížděly na náměstí v Krásné Lípě na prvních dvou místech.

holky vsechny

Úspěšný tým české reprezentace na Tour de Feminin.

Třetí příčku vybojovala Norka Lorviková, Sáblíková přijela čtvrtá ve stejném čase. Ostatní české reprezentantky dorazily v hlavním poli. Druhou nejlepší Češkou v konečném pořadí byla patnáctá Zuzana Neckářová.

Závod si pochvalovala i celková vítězka, Brianna Walleová. „Jsem šťastná, je to moje první etapové vítězství. Dnes jsme jeli týmově a přineslo to úspěch,“ řekla Američanka.

Výsledky etapy ZDE

Konečné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.