SuperCycling.cz

Královna Martina – sólo jízda k titulu

28. 6. 2014, 16:18

Ani velmi větrné počasí nezabránilo Martině Sáblíkové (Nowis Team) v sólové jízdě a suverénní obhajobě titulu mistryně republiky v závodě žen a juniorek s hromadným startem. Ve druhém z 6 okruhů se v náročném stoupání od pelotonu odpoutala a žádná z dalších závodnic nedokázala její tempo akceptovat.  Cílem projela s náskokem 5:36 min!

Tady se ještě Martina Sáblíková držela v pelotonu.

Tady se ještě Martina Sáblíková držela v pelotonu.

Na druhém místě skončila další multi sportovkyně, atletka i cyklistka Anežka Drahotová (CTP Šimůnek), o třetí místo spurtovala 12členná skupina, v které si nejlépe vedla Pavlína Šulcová (GHOST Rubena Racing).

Před ní se sice ještě vklínily ve stejném čase Nikola Nosková (KC Kooperativa SG Jablonec) a Barbora Průdková (NUTREND Specialized), které byly ale hodnoceny v kategorii juniorek. 

Sólová jízda Sáblíkové začala v druhém okruhu, po cca 20 km. „Neplánovala jsem za to vzít tak brzo, ale jela jsem do kopce svoje tempo a pak se ohlídla a nikdo tam nebyl,“ popisovala svůj brzký atak v cíli unavená, ale spokojená Martina Sáblíková, která doplnila zlato z časovky o další zlatou medaili.

Šťastná, ale hodně vyčerpaná Anežka Drahotová ukázala odvážné srdce a nastoupila také ve stoupání, v předposledním okruhu. „Takový vývoj jsem v podstatě očekávala. Na to uviset Martině dnes nikdo neměl. Ale po jejím odjetí se dost zvolnilo, možná se i začalo taktizovat a já jsem věděla, že v hromadném spurtu stejně šanci nemám. Tak jsem zkusila odjet a dala si soukromou časovku,“ doplnila Anežka spokojeně již se stříbrnou medailí na krku.

drah

Anežka Drahotová jela jako mašina a bylo z toho druhé místo.

Posmutnělá naopak byla bronzová Pavlína Šulcová. „Bylo to těžké. Jednak jsem neměla úplně super den, ale hlavně sama nic nevymyslím. Trať bylo náročná, ač nás ve skupině bylo patnáct, k střídání mělo sílu sotva pět holek. Nepodařilo se Martinu sjíždět ani v pasážích, kde byla skupina výhodou. Pak už nás ztráta nezajímala, hodně se zvolnilo a jelo se takticky o poslední medaili. Jsem třetí, bedna se počítá, radost snad přijde za chvíli“, dodala stříbrná medailistka ze čtvrteční časovky.

sulcova

Pavlína Šulcová brala nakonec bronz.

V sobotu se bojovalo nejen o mistrovské tituly, ale mezi juniorkami také o dvě místa na OH mládeže, které se konají v polovině srpna v Pekingu, kde nás budou mladé cyklistky reprezentovat v horských kolech, silničním závodě a ve sprintu. Po dnešku mají největší šance první dvě z mistrovského závodu Nikola Nosková Barbora Průdková.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.