SuperCycling.cz

Kdo pomůže Sáblíkové? Nominace na Tour de Feminin

8. 7. 2014, 09:25

Celkový výsledek, ale i snaha o dílčí úspěch – to je strategie koordinátora české ženské reprezentace Jaromíra Friedeho pro nadcházející etapový závod Tour de Feminin, který startuje již tento čtvrtek v Krásné Lípě i s Martinou Sáblíkovou!

Martina Sáblíková bude lídrem reprezentace.

Martina Sáblíková bude lídrem reprezentace.

K tomuto cíli je sestaven výběr českých reprezentantek. Jedničkou v týmu je samozřejmě Martina Sáblíková, která naznačila skvělou formu na nedávném MČR, kde získala oba tituly.

„Pojede se na Martinu, má velkou šanci promluvit do celkového pořadí, ale i v jednotlivých etapách, včetně časovky. Na rozdíl od mistrovství zde bude potřeba fungovat týmově: chytat nástupy, pracovat na špici, prostě vše, co známe z mužských závodů,“ popisuje taktiku koordinátor české reprezentace Jaromír Friede a zmiňuje dvě zkušené závodnice Martinu Růžičkovou a Pavlu Havlíkovou, které by měly být Sáblíkové k ruce v nejdůležitějších momentech. 

Ke slovu by se měly dostat ale i další – v rychlostních prémiích by se mohla prosadit úspěšná dráhařka  Jarmila Machačová. „Chci, aby dostaly prostor i holky, které třeba nemají šanci na dobrý výsledek v kopcovitých etapách, ale i dílčí výsledek se počítá. Proto je v týmu nadějná Jana Svobodová, která jela velmi slušně na mistrovství republiky,“ zdůvodňuje pak další nominované Friede.

Reprezentační tým ještě doplňují Zuzana Neckářová, Anna Šmídová, pro cenné zkušenosti jede věkem ještě juniorka Nikol Zdráhalová.

Závod Tour de Feminin začíná ve čtvrtek v 10 h 115 km dlouhou etapou se startem v Krásné Lípě.  

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.