SuperCycling.cz

Češky bodovaly! Sáblíková nejlepší vrchařkou

10. 7. 2014, 20:00

Za deštivého počasí odstartoval  první etapou mezinárodní závod Tour de Feminin a českým reprezentantkám se hned na úvod dařilo. Jednička týmu Martina Sáblíková  vyhrála dvě vrchařské prémie, celkově obsadila 14. místo a získala modrý dres pro nejlepší vrchařku.

Češky byly v pelotonu vidět.

Češky byly v pelotonu vidět.

Na start se postavilo šest desítek závodnic  z devíti  zemí. Oproti předchozím ročníkům je to poměrně nízký počet,  jenže ve stejném termínu se koná v Polsku akademické mistrovství světa a ve Švýcarsku mistrovství Evropy U23.  A taková kolize termínu se už na účasti musí podepsat.  

Na ženy čekalo 115 kilometrů, s pěti rychlostními a dvěma vrchařskými  prémiemi. Jednička v českém týmu Martina Sáblíková  přijela na závod sice po týdenní dovolené, ale s viditelnou chutí bodovat hned v první etapě. Což se také povedlo. „Musím poděkovat všem holkám, odvedly pro mě skvělou práci. Ze začátku jsem se docela v balíku bála, ale vždycky u mě někdo byl a v důležitých momentech jsme se protáhly dopředu,“ chválila Sáblíková své reprezentační kolegyně. 

A podobně pozitivně byl nastavený celý národní tým. I proto se stala hned první rychlostní prémie kořistí zkušené Pavly Havlíkové. „Prémie byla kus za kruhovým objezdem, projela jsem ho rovně, přes kostky, najednou jsem byla vepředu, tak už jsem si to podržela,“ radovala se Pavla. Tím si ale svoje štěstí vybrala – v etapě měla hned dva defekty, přičemž ten druhý 10 km před cílem. 

Hlavní balík společně vydržel až k poslednímu stoupání, zhruba 10 km před cílem na pověstnou Vápenku, která byla zároveň třetí vrchařskou prémií. Zde se pole výrazně nadělilo, Martina se sice pokusila nastoupit a z pelotonu odjet, ale atak přišel příliš brzy.Naopak toho využily dvě závodnice z nizozemského týmu MXI CK Victoria, odskočily zbytku pole a podělily se o první dvě místa.  

Martina Sáblíková dojela na 14. místě, se ztrátou 52 vteřin, výborně zajela i Jana Svobodová (18.), když na Sáblíkovou ztratila 20 vteřin. 

Výsledky:

1. Ingrid Lorviková (Nor.) 3:14:40

2. Vera Koedooerová +3

3. Henriete Woeringová (obě Niz) +22   

14. Martina Sáblíková +52 

18. Jana Svobodová

23. Anna Šmídová

24. Zuzana Neckářová

35. Jarmila Machačová

36.Pavla Havlíková

45. Martina Růžičková

50. Zdráhalová

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.