SuperCycling.cz

Znovu Quick-Step: tentokrát Viviani. I díky Štybarovi

16. 3. 2019, 06:57

Už je to trochu obehraná písnička, ale poněkolikáté musíme napsat, že je Deceuninck-Quick Step v letošní sezóně k nezastavení. Jen s tím rozdílem, že po pátku už má na kontě hned 17 vítězství! Klobouk dolů.

elijatiren

O to zatím poslední se na Tirrenu den po triumfu Juliana Alaphilippa postaral úřadující italský šampión Elia Viviani. Letos je to pro něj první start v Evropě a stal se prvním Italem od roku 2015, který bral na Tirrenu etapové vítězství.

Viviani ovládl nejdelší etapu letošního ročníku (226 km), když pro něj v technickém dojezdu odvedl skvělou práci Zdeněk Štybar, který s Italem zůstal z belgického týmu jako poslední. Viviani se pak vyvezl za zadním kolem Petera Sagana a přesprintoval ho. Třetí skončil Fernando Gaviria.

Štybar bral nakonec 18. místo, v čase vítěze přijel do cíle i Roman Kreuziger (Dimension Data) na 83. pozici. Průběžně dál vede Brit Adam Yates (Mitchelton-Scott).

„Chtěli jsme být v závěru ve větším počtu, ale zůstal tam Štyby a díky jeho skvělé práci jsem byl na dobré pozici a měl jsem dost sil na sprint. Dojezd byl trochu chaotický, ale věděl jsem, že vyvézt se za Saganem bude dobrá volba,“ popsal Viaviani.

Sagan se do závodů vrací po vysokohorském soustředění v Sierra Nevadě, takže nikdo nemohl čekat, že hned bude vyhrávat jako na běžícím pásu. „Ale stejně se nesmí nikdy odepisovat. Má neuvěřitelný pohyb,“ uvedl Viviani na adresu Sagana.

Po pátku má na kontě 71 profesionálních vítězství, nejvíc z aktivních italských cyklistů. „Jsem rád, že jsem se vrátil na vítěznou vlnu. Moje forma je dobrá a prvenství je důležité před San Remem. Letos pro mě tenhle závod bude dvojnásobně důležitý, protože povezu dres italského mistra,“ dodal Viviani.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.