SuperCycling.cz

Valverde pojede Lombardii a plánuje OH v Tokiu 2020

2. 10. 2018, 22:18

Novopečený mistr světa Alejandro Valverde letošní sezónu ještě neskončí a zároveň už poodhalil své dlouhodobé plány. S kariérou by se tento fenomenální Španěl z Movistaru rád rozloučil na olympiádě v Toku 2020, kdy mu bude 40 let.

baua-a-chvala

V neděli se stal v Innsbrucku po famózním výkonu na pekelně těžké trati mistrem světa a sezónu by mohl v klidu ukončit. „Ale jak bych to po tom všem mohl udělat?“, ptá se Valverde.

Duhový dres v závodě poprvé ukáže na Lombardii, která se jede 13. října. Nikdy tuhle „Klasiku padajícího listí nevyhrál“, ale byl už dvakrát druhý.

Smlouvu s Movistarem má do konce roku 2019, ale krátce po zisku titulu prozradil, že ho láká ještě rok 2020. „Myslím, že na olympiádě v Tokiu bych se mohl rozloučit. Byla by to má pátá olympiáda, a pokud budu mít dobrou formu, rád bych jel. Medaile z olympiády mi chybí,“ zasnil se Valverde.

I když si v neděli splnil sen a vybojoval největší vítězství kariéry (celkem jich má na kontě 122), stále má hlad po úspěchu. „V podstatě jsem dokázal skoro všechno, co cyklista může chtít. Rád přidám další vítězství, ale už to bude vždy krásný dárek navíc,“ sdělil španělský mistr světa.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.