SuperCycling.cz

Týmu CCC ukradli před Amstelem kola, další den se našla

15. 4. 2017, 09:44

Polský tým CCC Sprandi Polkowice musel před nedělním startem na Amstel Gold Race řešit poměrně zásadní problém, protože jim ze zamčeného kamiónu před hotelem ve Valkenburgu ukradli neznámí pachatelé v noci na pátek 18 kol a plus šest sad náhradních kol.

tykolaccc

„Stalo se to na hlídaném parkovišti u hotelu. I přesto, že kamión měl alarm a dveře byly schválně zablokované dalším naším autem, které parkovalo před ním,“ uvedl sportovní ředitel týmu Piotr Wadecki. „Vůbec netušíme, jak zloději překonali tato bezpečnostní opatření,“ posteskl si Wadecki.

Nakonec se však vše v dobré obrátilo a rezervní kola nebudou potřeba. Tým dnes oznámil, že nizozemská policie našla kola značky Guerciotti v typické oranžové barvě polského týmu ve slepé ulici ve vesnici Sibbe, nedaleko od cíle Amstel Gold Race.

„Velikonoční zázrak! Ukradená kola byla nalezena v opuštěném vozidle! Díky za to, že jste pomohli rozšířením této informace! Porazili jsme zloděje!“ napsal dnes tým na twitteru.

V oranžových dresech CCC bude startovat osmička cyklistů i s českým zástupcem, Františkem Sisrem. Dalšími jsou Maciej Paterski, Jan Tratnik, Simone Ponzi, Jonas Koch, Michał Paluta, Adrian Kurek a Jakub Kaczmarek.

Za poslední dobu to není poprvé, co se v provincii Limburg, kde se Amstel koná, staly cyklistické týmy oběťmi zlodějů. Začátkem měsíce přišli o kola členové týmu Nippo-Vini Fantini, loni během Eneco Tour hlásily pokusy o proniknutí do svých kamionů stáje LottoNL-Jumbo a Dimension Data.

„Stává se z toho postupně během limburských závodů tradice. A hluboce se jako Limburčan stydím,“ napsal na twitteru nizozemský cyklista Tom Dumoulin z týmu Sunweb.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.