SuperCycling.cz

Teuns to dokázal! Vyhrál Kolem Polska

4. 8. 2017, 23:07

Belgičan Dylan Teuns z BMC slaví životní vítězství. Vyhrál 74. ročník závodu Kolem Polska, když v závěrečné etapě udržel těsné vedení. O pouhé dvě vteřiny skončil druhý Polák Rafal Majka (Bora-Hansgrohe), na třetí místo poskočil díky vítězství v poslední etapě Nizozemec Wout Poels (Sky), který na vítěze ztratil jen tři sekundy.

tenbelgancopelgan

„Je to neuvěřitelné,“ jásal pětadvacetiletý Belgičan, který první profesionální vítězství kariéry vybojoval 24. července v etapě Kolem Valonska. Tam dokázal vyhrát ještě poslední etapu a závod ovládl i celkově.

V Polsku slavil prvenství ve 3. etapě, ale žlutý dres lídra oblékl poprvé až včera v etapě s cílem v Zakopanem. Dnes ho s vypětím všech sil udržel, v etapě skončil pátý ve stejném čase, jako jeho největší rivalové.

„Nejdůležitější dnes bylo, zůstat v klidu. Potřebovali jsme hlídat nevětší soupeře. Nakonec odjela skupina, v níž nás nikdo neohrožoval. UAE Team Emirates to měl pod kontrolou a my mohli jet za nimi. Ale zas tak idylické to nebylo. Věděli jsme, že druhý okruh bude daleko tvrdší než první. Já se pořád cítil dobře, ale v nejprudší části kopce jsem už byl na limitu,“ vzpomněl na situaci asi 10 km před cílem, kdy ztratil kontakt se skupinou favoritů.

dojezdtppppopo

„Měl jsem štěstí, že tam se mnou byl Tejay van Garderen. Jel mi tempo, ale bylo to na mě rychlé, tak jsem ho vysílačkou zavolal zpátky a on jel přesně tak, jak jsem potřeboval. Byl jsem sice na limitu, ale nešel jsem naštěstí přes něj,“ řekl Belgičan.

„V posledním kopci jsem si řekl: Teď je to všechno nebo nic. Byl tam se mnou stále Tejay, bez něj bych to nezvládl. Majka mi zkusil asi třikrát nastoupit a věděl jsem, že musím vždy hned za ním. Ve spurtu to strašně bolelo, dal jsem do toho úplně všechno, co ve mně bylo,“ popsal Teuns.

Nakonec mu to vyšlo. Majka dojel až třetí, takže na lídra stáhl jen čtyři vteřiny a v celkovém pořadí o 2 sekundy zaostal. Byla to bitva až do posledního metru se šťastným koncem pro belgické barvy.

sagovunikuuu

V celkovém hodnocení byl z českých cyklistů nejlepší Michal Schlegel na 33. místě, hned za ním skončil Petr Vakoč, který byl v úniku dne. Jan Hirt byl 41, František Sisr poslední etapu nedokončil.

Hrdinou etapy byl Peter Sagan, který v Polsku oblékal dres lídra před Teunsem. Hned po startu etapy dlouhé 132 km šel do úniku, zůstal na čele sám a favorité ho dostihli až 2,5 km před cílem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.