Talansky bude místo cyklisty triatlonistou

6. 10. 2017, 21:15

Před měsícem oznámil Američan Andrew Talansky, že v osmadvaceti letech končí kvůli ztrátě motivace jako profesionální cyklista. Sedět doma však dlouho nevydržel. Hodlá se vrhnout do světa triatlonu.

enalos

„Po krátké pauze od cyklistiky už zase nejsem důchodce a jsem připraven na další výzvu,“ oznámil Talansky. „Vyrůstal jsem na Floridě, takže než jsem si vybral cyklistiku, tak jsem hodně plaval a dokonce závodně běhal. Triatlon se proto celkem nabízí. A já chci zkusit výzvy v podobě Ironmana,“ řekl vítěz Dauphiné z roku 2014.

Talansky, který působil v týmu Cannondale-Drapac, oznámil nečekaný konec cyklistické kariéry na konci září. „Prostě ze mě ta vášeň pro cyklistické závody vyprchala,“ přiznal.

Profesionálem byl od roku 2008. Kromě triumfu na Dauphiné dokázal během devíti let u profesionálů vyhrát např. etapu na Paříž-Nice nebo Kolem Kalifornie. Vloni byl pátý na Vueltě, v roce 2013 desátý na Tour.

Startoval celkem na devíti Grand Tours, tou poslední byla letošní Tour, kde obsadil 49. místo. Letos bylo jeho nejlepším výsledkem 3. místo Kolem Kalifornie, kde vyhrál i královskou etapu na Mt. Baldy.

Talansky nebude zdaleka prvním cyklistou, který se vrhne do světa triatlonu. Zkoušeli to Lance Armstrong, Laurent Jalabert dokončil několik Ironmanů a naposledy Fabian Cancellara absolvoval triatlon ve Španělsku.