SuperCycling.cz

Štybar útočil v horské etapě, byl lepší než Contador

18. 2. 2016, 22:28

Zdeněk Štybar ukazuje před klasikami formu. Ve 2. etapě závodu Kolem Algarve s cílem na kopci Alto da Foia zaútočil ve sjezdu z předposlední vrchařské prémie 15 km před cílem a nakonec mu chyběl jen kousek, aby bojoval o etapové vítězství.

horni-styby-algos

Na začátku stoupání ho brzy dojeli Robert Gesink (LottoNl-Jumbo), Diego Rosa (Astana)a Ilnur Zakarin (Kaťuša).Skupina spolupracovala, měla nějakých 15 vteřin před další skupinou, ale na posledním kilometru byli Štybar a spol. pohlceni.

Po nástupu 500 metrů před cílem slavil etapové vítězství Luis Leon Sánchez (Astana), druhý byl Geraint Thomas (Sky) a třetí Slovinec Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), který vloni vyhrál Kolem Ázerbájdžánu a čeští fanoušci ho ještě v dresu stáje Adria Mobil mohli vidět na Czech Tour.

lujz vyhrava to

Vítěz etapy a nový lídr Luis Leon Sánchez,

„Znal jsem ten sjezd z loňského roku, tak jsem na nic nečekal, a jakmile to zkusil Diego Rosa, šel jsem do toho. Neměl jsem co ztratit,“ popisoval Štybar. „Bohužel nás na kilometru dostihli a těch posledních 500 metrů už na mě bylo opravdu těžkých. I tak mohu být spokojen, když vezmu, jaká je tu konkurence,“ dodal Štybar, jenž v etapě obsadil 20. místo se ztrátou 22 vteřin. Hned za ním přijel do cíle Alberto Contador, který byl horší o dvě vteřiny.

Další dva Češi už dopadli daleko hůře. Karel Hník (Verva ActiveJet) byl až 86. (+11:05), Jan Bárta (Bora-Argon 18) 136. (+20:37). Ovšem Bárta by měl být daleko víc vidět v pátek, kdy je na programu časovka na 18 kilometrů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.