Sagan už se znovu veze na vítězné vlně

17. 5. 2017, 17:57

Peter Sagan se opět vrátil na vítěznou vlnu. Mazáckým způsobem vyhrál spurt 3. etapy Kolem Kalifornie. Zatím posledním Saganovým vítězstvím před úspěchem v USA byl triumf v 5. etapě na Tirrenu z 12. března.

jagou1

Na peloton čekala v Kalifornii nejdelší etapa letošního ročníku dlouhá 186,5 km a na jejím konci došlo na očekávaný hromadný spurt. Sagan se mazácky vyvezl za ostatními sprintery, po levé straně všechny objel, vsadil na poměrně dlouhý spurt, ale nikdo na něj neměl.

„Ani pořádně nevím, jak jsem se tam dostal,“ řekl Sagan. „V poslední zatáčce jsem byl dost vzadu a teprve pak jsem se začal prodírat do čela. Nastoupil jsem a snažil se to udržet,“ popsal cyklista stáje Bora-Hansgrohe.

jagou2

„Kluci dnes odvedli opravdu fantastickou práci. Rád bych vyzdvihl mého bratra Juraje, který musel být nejzabíranějším mužem během televizního přenosu. Tahal celý den,“ pochválil bráchu, který jezdí v dresu slovenského mistra.

Pro Petera Sagana šlo už o 16. etapové vítězství v Kalifornii při jeho osmé účasti na oblíbeném závodě. Nikdo v historii víc etap nevyhrál.

V německém týmu mohla být spokojenost dvojnásobná, protože Rafal Majka bez problémů udržel vedení v průběžném pořadí. A BORA to má výborně rozjeté.