SuperCycling.cz

Sagan sprostě nadával, Boonen se Terpstry zastal

28. 3. 2017, 06:55

Letošní ročník klasiky Gent-Wevelgem, který vyhrál Greg van Avermaet, byl po závodě plný nejrůznějších reakcí. Peter Sagan dal průchod svým emocím a pustil se slovně do Nikiho Terpstry. Toho se však zastal jeho zkušený týmovým kolega z Quick-Step Floors Tom Boonen.

kgentusag

Sagan vyčítal Terpstrovi, že mu v klíčovém momentu, kdy z vedoucí skupiny odjížděli van Avermaet s Keukeleirem, nestřídal a držel se v háku. Na chvíli svěsil nohy i slovenský mistr světa a vedoucí duo získalo náskok, který udrželo do cíle.

„Pro mě je nepochopitelné, co tam Terpstra předváděl. Když jde do úniku a nechce spolupracovat... Já mu přece nepojedu, aby se jen držel v háku, i když jsem tím v podstatě rozhodl o vítězství,“ říkal naštvaný Sagan. „Ano, tohle je jeden ze způsobů, jak porazit Sagana,“ dodal s hořkým úsměvem.

dvojkanagentsag

Během pondělí se navíc objevilo na internetu video, které zachytilo Saganovu reakci ve slovenštině bezprostředně po dojezdu. Natočil ho jeden z fanoušků. „S kokotmi sa pretěkám jak prijebaný, do pi..,“ nebral si servítky Sagan a vzteky mrštil plastovou láhví s vodou o zem.

Jaké jsou na to odezvy? Jedni Saganovi straní, druzí si myslí, že to byla jeho chyba. Jisté je to, že emoce ke sportu patří, ale Sagan je natolik obletovaná a mediálně sledovaná osoba, že musí počítat i s dopadem svých slov. A že ho fanoušci natáčejí na mobil, sotva vyleze z týmového autobusu, to je prostě realita.

K první reakci, kterou vyřkl do televizních kamer při rozhovoru po závodě (ne slovům ve slovenštině), se vyjádřil i zkušený Tom Boonen. A Terpstry se zastal. Nizozemec v první chvíli nechtěl jet, protože měl ve skupině za sebou Boonena s Gaviriou a týmoví šéfové doufali, že by se tam kolumbijský sprinter mohl dotáhnout.

ten tomasnagent

To se nakonec stalo, Boonen skončil šestý a Gaviria devátý ve stejném čase jako Sagan. „Niki neudělal chybu, ale chyboval Sagan. Když jste Sagan, musíte v takové situaci reagovat. Jediný, kdo si prohrál závod, jen on sám. Když jste nejsilnější a ještě máte dres mistra světa, musíte zareagovat,“ uvedl Tom Boonen.

„Chápu, že byl zklamaný. Je to chvilková reakce. Ale člověk, jako je on, nesmí ani na chvíli zapochybovat. On a Greg (van Avermaet) jsou neskutečně silní a momentálně o trochu před ostatními. Takže ta odpovědnost je i na nich,“ přiznal Boonen, který po Roubaix končí bohatou kariéru.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • clun
    28. 3. 2017, 09:33 (před 4 roky)

    To video ve kterém Sagan nadává je po San-Remu, ne po tomto víkendu. Tady je celé a je na obrazovce vidět dojezd San-Rema https://www.instagram.com/p/BSD2XKNj2AF/?taken-by=ciclismo_official