SuperCycling.cz

Sagan a UCI ukončili spor za diskvalifikaci z Tour

5. 12. 2017, 21:52

Spor Petera Sagana a Mezinárodní cyklistické Unie (UCI) za diskvalifikaci z Tour de France byl urovnán. Stalo se tak několik hodin předtím, než ho měl projednávat sportovní arbitrážní soud (CAS).

sagacavvvvvvv

Sagan byl vyloučen Tour po čtvrté etapě poté, kdy ho označili za viníka pádu Marka Cavendishe v závěrečném spurtu. Brit z týmu Dimension Data skončil v ochranné bariéře a se zlomenou lopatkou musel z Tour odstoupit. Obě strany se nyní shodly na tom, že šlo o nešťastnou a neúmyslnou nehodu.

„Minulost je zapomenuta. Jde o to zlepšit náš sport do budoucna. Jsem rád, že můj případ povede k pozitivnímu vývoji, protože je důležité rozhodovat férově a srozumitelně, i když jsou někdy emoce hodně vyhrocené. Můj případ ukázal, jak obtížná je někdy práce rozhodčích,“ uvedl Sagan v tiskové zprávě jeho týmu Bora-Hansgrohe.

asfgaaan

Slovenský trojnásobný mistr světa dostal po dojezdu etapy nejprve penalizaci 30 sekund, ale následně byl diskvalifikován. Přišel tak mimo jiné o šanci vyhrát pošesté za sebou bodovací soutěž.

„Po zvážení všech materiálů předložených CAS včetně videa, které nebylo v době, kdy jury Petera diskvalifikovala, k dispozici, se všechny strany shodly na tom, že pád byl nešťastný a neúmyslný,“ napsal německý tým v prohlášení.

„Naším cílem bylo očistit Petera, protože si stojíme za tím, že nezpůsobil pád Marka Cavendishe. Nikdo nechce, aby k podobným pádům docházelo, ale ve spurtu se to někdy může stát,“ řekl manažer týmu Ralph Denk. „Jsem přesvědčen, že jsme neudělali jedinou chybu,“ dodal.

cavjapaffff

Naproti tomu stáj Dimension Data, kde působí Mark Cavendish, podobné nadšení nesdílí. „Po dnešním verdiktu se zdá, že došlo k dalšímu přezkoumání celého incidentu. Protože jsme tým, který tím nejvíc utrpěl, jsme překvapeni, že nás nikdo neoslovil, abychom mohli říci svůj pohled na celou věc,“ řekl boss týmu Douglas Ryder s tím, že Cavendish je podle něj absolutně nevinný a pád na Tour mu v podstatě ukončil sezónu.

Po dvou měsících od pádu se sice vrátil do závodů, ale už nebyl schopen bojovat s nejlepšími o čelní příčky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.