SuperCycling.cz

Quick-Step dominoval na Paříž-Tours. Vyhrál Trentin

8. 10. 2017, 21:03

Tým Quick-Step Floors v sestavě se Zdeňkem Štybarem suverénně ovládl 111. ročník klasiky Paříž-Tours. Po 234,5 km se z vítězství ve spurtu radoval Matteo Trentin, třetí skončil jeho stájový kolega Niki Terpstra. Do první desítky se dostali ještě pátý Max Richeze a sedmý Yves Lampaert. Štybar skončil 71.

penpinnn

Trentin byl pro Quick-Step zřejmě kartou číslo 2, protože tím hlavním lídrem měl být loňský vítěz závodu Fernando Gaviria. Jenže jeho ambice pohasly 20 km před cílem, kdy na mokré silnici spadl. Štybar s Cavagnou ho sice rychle vezli zpátky dopředu, ale sjíždění stálo Gaviriu dost sil a na nejlepší už nestačil.

Trentin atakoval v posledním kopci závodu Côte de l’Epan. Byli ho schopni následovat jen Terpstra a Dán Soren Kragh Andersen (Team Sunweb). Quick-Step pak dokonale zúročil početní převahu.

Terpstra ve trojici hodně pracoval na špici, Trentin ve finále začal spurtovat poměrně brzy z první figury, ale Dán už neměl tolik sil, aby italského rychlíka porazil.

penpinn2

Trentin tak korunoval skvělou druhou půlku sezóny, v níž vybojoval šest vítězství včetně čtyř vyhraných etap na Vueltě. Závod Paříž-Tours vyhrál už podruhé po roční odmlce.

„Sehráli jsme to perfektně takticky. Niki odvedl spoustu práce na špici té naší trojice. Na posledním kilometru to skvěle táhl. Je vynikající končit sezónu takovým stylem,“ řekl Trentin, jenž v nové sezóně posílí Oriku. „Děkuju Quick-Step Floors za skvělých sedm let. Byla pro mě velká čest jezdit v jeho dresu a jsem pyšný, co jsme dokázali,“ dodal italský vítěz.

Bilance Quick-Step Floors na klasikách 2017

bilance klasikkkk

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.