SuperCycling.cz

Polnický třetí ve Slovinsku, Vacek na pódiu v Itálii

2. 4. 2018, 22:07

Jiří Polnický z týmu Elkov Author obsadil velmi dobré třetí místo na závodě Grand Prix Adria Mobil ve Slovinsku zařazeném do kategorie UCI 1.2.

nickeejjjj

Závod, který se jel na 184 km, provázelo velké množství nástupů, které dlouho nechávaly peloton v klidu. Ten si odjeté závodníky stále kontroloval a neriskoval možnost rozhodnutí závodu v úniku. V něm se na 55 km ocitl i osamocený Michael Kukrle, který si vybudoval až tříminutový náskok, ale bohužel ani on své snažení nedotáhl.

V závěrečném stoupání, po kterém následovaly už jen dva rovinaté okruhy městem, se startovní pole nadělilo a na čele zůstalo 35 závodníků včetně Jiřího Polnického a Josefa Černého.

Ten také v úplném závěru vytvořil velmi dobrou pozici pro Polnického, který mohl spurtovat o celkové vítězství. Na to bohužel nedosáhl, ale i tak získal 3. místo a 25 UCI bodů. Závod vyhrál Ital Matteo Fortin z Felbermayr Simplon - Wels, který zde slavil vítězství už v roce 2016. Josef Černý dokončil na 26. místě.

pola sprinttt

„Jsem rád, že jsme se konečně vrátili na pódium, které patří celému týmu a zejména Pepovi Černému za jeho práci v závěru závodu. Radost je navíc větší díky skvělé konkurenci, která se tu sešla,“ řekl Jiří Polnický.

Junior Karel Vacek skončil v neděli druhý v italském jednorázovém závodě Trofeo Cassa Rurale ed Artigiana - Coppa Cittá di Cantù. Vacka porazil pouze Ital Samuele Rubino.

,,Byl to velice rychlý a těžký závod. Dvacet kilometrů před cílem se mi podařilo odpoutat od pelotonu společně se Samuelem Rubinem, ale on moc nestřídal. Pět set metrů před cílem jsem zkusil nastoupit, ale těsně před cílem mě rychlejší Rubino přespurtoval,“ řekl Vacek.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.