SuperCycling.cz

Na Strade Bianche budou v akci hned čtyři Češi

3. 3. 2017, 21:15

Jedna z nejhezčích klasik, závod po italských prašných cestách s cílem ve městě Siena, má v sobotu na programu 11. ročník. Letos budou na startu Strade Bianche hned čtyři Češi v čele se Zdeňkem Štybarem (Quick-Step Floors), vítěze závodu z roku 2015, který byl navíc vloni druhý a i letos patří k velkým favoritům.

prasnycestysss

Lídrem své stáje by měl být i Roman Kreuziger (Orica-Scott), na dobrý výsledek určitě pomýšlí také Štybarův týmový kolega Petr Vakoč, který byl vloni pátý.

Cink k ruce Nibalimu

Debutantem na Strade je Ondřej Cink (Bahrain Merida), pro něhož půjde o první klasiku v životě. Jeho role je daná. „Budu domestikem. Měl bych být hlavně v závěru k dispozici Nibalimu, který je naším lídrem,“ řekl Cink, který v minulých dnech bojoval s lehkým nachlazením.

Štybar je na Strade Bianche jako doma, má znovu ty nejvyšší ambice. A belgická stáj ho podle očekávání určila lídrem. „Je to jeden z mých nejoblíbenějších závodů, a to nejen proto, že jsem tu jednou vyhrál a jednou byl druhý, ale také tím, že mi celkově připomíná cyklokrosovou atmosféru. Na tom štěrku jsem jako doma,“ prohlásil Štybar.

takhleslavilstybystra

Zdeněk Štybar takto slavil vítězství v roce 2015.

„Celkově mi závod sedí. Vyhovuje mi, že závod není extrémně dlouhý, ale je hodně náročný. Během 175km nastoupáme 3600 metrů, to je hodně, ale kopce jsou prudké a relativně krátké. Je to v podstatě taková vylučovačka,“ přiznal Štybar.

„Závod je povrchem hodně specifický, takže mi určitě pomohou zkušenosti z cyklokrosu. V technice jsem si jistý, ale vypadá to, že bude pršet, tak to může být hodně zajímavé,“ dodal lídr Quick Stepu.

Déšť si nepřeje

Kreuziger si dnes s týmovými kolegy z Oriky projel posledních 75 kilometrů. „Je to jeden z mých oblíbených závodů, něco jako Amstel. Napínavý od začátku až do konce,“ přiznal Kreuziger, který už byl na Strade Bianche 5., 6. a před dvěma lety 11.

„Je to náročný závod. Na trati došlo k malým změnám, ale je to hodně podobné předchozím ročníkům. Jen doufám, že bude sucho, déšť by závod strašně ztížil,“ dodal.

aniletosfavoit

Peter Sagan už byl na Strade Bianche dvakrát druhý, letos by v dresu Bora-Hansgrohe rád zabojoval o vítězství.

Závod s cílem na Piazza Il Campo v centru Sieny měří 175 kilometrů a hned 62 km vede po prašných toskánských cestách. O vítězi zpravidla rozhoduje 18procentní stoupání dlouhé 500 metrů, pak už je to do cíle jen pár desítek metrů po rovině. 

Startovní listinu najdete ZDE.

Přímý přenos vysílá od 14 hod. mj. Eurosport 2.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.