SuperCycling.cz

Majka vyhrál pro dceru a oblékl žlutý dres

16. 5. 2017, 14:47

Polák Rafal Majka vybojoval ve 2. etapě Kolem Kalifornie své první vítězství v dresu týmu Bora-Hansgrohe a zároveň se oblékl do žlutého dresu lídra.

tenrafacoblafa1

Majka zůstal v závěru etapy na čele s trojicí George Bennett (LottoNL-Jumbo), Ian Boswell (Team Sky) a Lachlan Morton (Dimension Data). V cílovém stoupání z této čtveřice zaútočil Novozélanďan Bennett a byl ho schopen dostihnout jen Majka.

Polský závodník na nic nečekal, nastoupil hned na začátku cílové rovinky a ve spurt vedoucí dvojice vybojoval těsné vítězství.

„Cítil jsem se hodně silný,“ přiznal 27letý polský vítěz. „Tým pracoval skvěle a věděl jsem, že jsem ve správnou chvíli na správném místě. Ve finále jsem nechtěl ten sprint pokazit, tak jsem ho vzal z čelní pozice. Hodně jsem si věřil,“ řekl Majka.

majkacobajka2

Vítězství věnoval celému týmu. „A taky mojí dceři, která se narodila před třemi měsíci,“ zmínil nový přírůstek do rodiny.

Jediný Čech na startu letošního ročníku Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) skončil v etapě na 82. místě s mankem 17:45 minut na vítěze.

Kolem Kalifornie je pro něj první závod od jarních klasik. „Beru to jako důležitý závod na rozjetí. Většina etap je tu rovinatých, takže to bude na Marcela Kittela, který vyhrál hned první etapu. Ve druhé etapě to bylo daleko těžší, než jsem čekal. Etapa byla krátká, ale strávili jsme víc času v obytňáku než na kole. Na start hodina a půl a z cíle další tři a půl hodiny,“ popsal Štybar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.