SuperCycling.cz

Majka drží vedení i po královské etapě

19. 5. 2017, 09:37

Rafal Majka z týmu Bora-Hansgrohe udržel v závodě Kolem Kalifornie průběžné vedení i po královské etapě s cílem na vrcholu Mt. Baldy. Vítězství v ní vybojoval Američan Andrew Talansky (Cannondale-Drapac).

talanvygrava

Majka skončil druhý ve stejném čase jako Talansky, když prohrál spurt vedoucí dvojice. Ta se odtrhla těsně před páskou ze čtveřice, v níž byli ještě George Bennett (LottoNL-Jumbo) a Ian Boswell (Sky). Jediný Čech Zdeněk Štybar v těžké etapě podle očekávání s nejlepšími krok neudržel a ztratil přes 22 minut.

Majka v celkovém pořadí dál vede, na druhého Novozélanďana Bennetta má náskok 6 vteřin. „Sice se mi nepovedlo vyhrát, ale i druhé místo je dobrý výsledek. Talansky byl prostě v tom závěru o kousek lepší,“ řekl Majka.

Dnes čeká cyklisty v Kalifornii rovinatá časovka na 24 km. „Rád bych žlutý dres udržel, ale proti Talanskému to bude hodně těžké. Lepší by bylo, kdybych v té královské etapě ještě získal nějaké vteřiny k dobru, což se nepovedlo,“ dodal polský závodník z Bory.

lidermajkeee

Talansky ukočnil dvouleté čekání na vítězství v etapě závodu WorldTour. „Jsem opravdu šťastný, takový výsledek jsme potřebovali,“ jásal Američan, jenž na Majku nyní ztrácí na čtvrtém místě 44 sekund.

„V posledním kopci jsem se cítil dobře a věřil jsem si i na ten dojezd. Vítězství je skvělé a doufám, že něco předvedu i v časovce. Rád bych zabojoval o celkové prvenství, ale nebude to lehké, protože přece jen něco ztrácím a Majka je taky hodně dobrý časovkář,“ přiznal vítěz etapy, který je americkým šampiónem v časovce z roku 2015.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.