SuperCycling.cz

Kristoff mistrem Evropy, Kaňkovský spadl ve spurtu

6. 8. 2017, 21:38

Nor Alexander Kristoff je mistrem Evropy v silničním závodě jednotlivců. Po 241 kilometrech ovládl v dánském Herningu těsně hromadný spurt před Italem Eliou Vivianim, když vítěze musela určit až cílová fotografie. Bronz nakonec získal Nizozemec Moreno Hofland.

kristofcopistof

Lídr české sestavy Alois Kaňkovský měl v závěru smůlu, zhruba 200 metrů před cílem přímo před ním několik závodníků ve spurtu spadlo a Kaňkovský šel na zem taky. Nejlepším Čechem v závodě tak byl 30. František Sisr.

Významnou roli hráli v závodě Norové. Šest kilometrů před cílem atakoval z pelotonu svým typickým způsobem Edvald Boasson Hagen, střihl si individuální časovku, ale nebylo mu souzeno, aby únik dotáhl. Ani ne kilometr před páskou byl dojet. Těšit ho alespoň mohlo, že titul zůstal v Norsku, když o milimetry vyhrál spurt jeho krajan Kristoff.

„Jsem rád, že budu vozit tenhle dres, který nebyl dvanáct měsíců vidět, protože Peter Sagan má duhový dres mistra světa,“ přiznal Kristoff.

„Měli jsme tady silný tým. Edvald předvedl skvělý atak a málem mu to vyšlo. Byla to naše taktika. V tomhle je hodně silný. Dojeli jsme ho asi 300 metrů před cílem a pak jsem věděl, že musím zkusit vyhrát ten spurt,“ prozradil závodník Kaťuši.

medailistiiizme

„Viviani tam měl k ruce vláček, tak jsem začal sprintovat o něco dříve než on. Šel jsem na pravou stranu a on to chtěl zkusit vnitřkem. Byl tam malý prostor a já ho do té díry nepustil. Bylo to velmi těsné. Chápu, že je Elia zklamaný, ale já neudělal nic špatného a ten můj sprint byl více méně rovný. Jsem šťastný, že jsem vyhrál,“ uvedl novopečený evropský šampión, který by rád získal na konci sezóny ještě cennější dres. Bude mít dvojnásobnou motivaci, protože mistrovství světa se koná v norském Bergenu. Silniční závod mužů se jede 24. září. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.