SuperCycling.cz

Král Wiggo měnil historii. Nejlepší možná tečka, přiznal

13. 8. 2016, 16:41

Bradley Wiggins opět měnil historii. Legendární Sir Wiggo získal v pátek v noci s britským kvartetem zlato ve stíhačce družstev, když v nervy drásajícím finále porazili Australany a opět vylepšili svůj pár hodin starý světový rekord na 3:50,265.

wiggo-rio-horni

Spolu s 36letým Wigginsem, který se loučil s olympijskou kariérou, vybojovali zlato Ed Clancy, Steven Burke a Owain Doull.

Pro Sira Bradelyho šlo osmý cenný kov z pěti olympijských her, čímž se stal v tomto směru nejúspěšnějším britským sportovcem všech dob. Navíc vybojoval už páté zlato. „Přesně takhle jsem chtěl končit. Ne na nějakém malém silničním etapáku na severu Francie, abych slezl v dešti na bufetu. Je to neskutečné loučit se olympijským zlatem,“ řekl Wiggins.

wiggo rio jako druhej radsi

„Chtěli jsme zlato, to byl jediný cíl. Obětovali jsme tomu strašně času v přípravě. Bylo to o odříkání, tvrdé dřině, trénincích brzy ráno, během Vánoc, i na Štědrý den. Ale výsledek stojí za to. Když máte k sobě takové kluky, je všechno snazší,“ pochválil kolegy z týmu.

„A teď jdeme slavit. Asi z toho bude pěkná kocovina,“ dodal s úsměvem, než opouštěl olympijský velodrom.

wiggo rie 3

V Riu Wiggins překonal další legendu britské dráhové cyklistiky Chrise Hoye, jenž na OH získal celkem 7 medailí. „Jeho výsledky mluví za vše. Dokázal za ty roky řadu neskutečných výsledků v různých disciplínách. A jsem opravdu rád, že zlatou tečku udělal na dráze, kde svou kariéru začínal,“ vysekl mu přímo v Riu poklonu Chris Hoy.

„Toho, že jsem se vzdal velkých peněz na silnici, a vrátil se na dráhu, rozhodně nelituji. Začínal jsem znovu od nuly, ale vyplatilo se to,“ řekl Wiggins. Začátkem letošního toku získal s Cavendishem na MS zlato v madisonu, nyní přišla vysněná zlatá tečka na olympiádě.

wiggo rio 2

Co bude dál? „Na velké akci už mě asi neuvidíte. Žena potřebuje doma opravdového manžela, děti zase opravdového tátu,“ přiznal.

V září má v plánu start v dresu týmu Wiggins na silničním etapáku Kolem Británie a pak ještě bude trénovat kvůli šestidenním na dráze. Rozloučit by se chtěl v listopadu v belgickém Gentu, kde se před 36 narodil. Jeho otcem byl dnes už nežijící bývalý australský profesionál Gary Wiggins, jenž v Belgii tenkrát působil. Proto má Bradley belgické rodiště.

wiggo 4io 4

„Bylo by stylové udělat definitivní tečku v místě, kde jsem se narodil a kde všechno začalo,“ uvedl Wiggins, jeden z velkých hrdinů Her v Riu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.