SuperCycling.cz

König: Odešly mi nohy, na časovku se dám dohromady

7. 8. 2016, 22:16

Čekalo se, že by silná česká sestava mohla kartami olympijského silničního závodu míchat až do samotného závěru a lídr Leopold König zabojuje o výsledek minimálně v top 10. Ovšem realita byla úplně jiná. Do cíle přetěžkého závodu dlouhého bezmála 240 km dojel pouze Petr Vakoč. Na 58. místě.

leo-nahooo

Na Königovi se podepsala nucená dlouhá pauza kvůli problémům s kolenem. Když se v závodě lámal chleba, jednoduše nejlepším nestačil. „Chybí mi po zranění závody, mám letos jen dvacet závodních dnů. Dojedu na pět a půl hodiny závodu a pak mi úplně odchází nohy. Jsem z toho smutný. Cítil jsem se výborně, ale není tam výkonnost na celý závod,“ přiznal König v rozhovoru pro česká média v Riu.

„Dopředu jsme věděli, že to bude závod profilem na mě. Kluci mi pomohli, jak jen mohli. Zkusili jsme rozjet tempo na kostkách a povedlo se nám aspoň roztrhat peloton. Jen je škoda, že potom tempo opadlo, protože hodně lidí ztratilo síly. Ukázali jsme ale, že jsme jeli jako tým. Kluci odvedli maximum, co mohli,“ chválil kolegy Štybara, Vakoče a Bártu.

Když věděl, že na nejlepší nestačí, zanedlouho po dohodě s trenérem Konečným slezl z kola. Hlavně kvůli časovce, která ho čeká ve středu. „Domluvili jsme se s trenérem, že vzhledem k pošetření sil na časovku nemá cenu dojíždět někde kolem 30. místa. Teď budu všechno směřovat k časovce,“ prozradil.

Strach z toho, že by ho silniční závod popravil, nemá. „Regeneruji rychle. Chce to jen vyladit a být v tréninku co nejvíc na časovkářské koze, dobře spát, dobře jíst. Časovka bude jiný závod, na hodinu. Pojede se tempo. Dnešek proto nebyl směrem k časovce indikátorem. Když se podívám na letošní mistrovství republiky, tam jsem taky shořel v hromadném závodě, ale časovku jsem vyhrál. I když tam bylo pořadí závodů opačné,“ řekl König.

Smutní hrdinové: Nibali, Henao, Porte

Hned tři Češi mají ve výsledkové listině DNF, ale mohli být aspoň rádi, že vyvázli bez nějakého karambolu. Jiní dopadli daleko hůř.

Třeba italský smutný hrdina závodu Vincenzo Nibali. Při pádu ve sjezdu 11 km před cílem z vedoucí pozice vzaly za své jeho naděje, vyšetření v nemocnici navíc prokázala nadvakrát zlomenou klíční kost. Dnes odcestoval do Itálie, kde se v Brescii podrobí operaci.

Kolumbijec Sergio Henao, který skončil na zemi s Nibalim, si zlomil pánev. A Australan Richie Porte, který spadl ve sjezdu už dříve, si pro změnu zlomil lopatku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.