Hník ovládl etapový závod Tour Alsace, Hirt třetí

3. 8. 2014, 18:24

Český tým Etixx zářil na etapovém závodě kategorie 2.2. Tour Alsace ve Francii. Karel Hník vyhrál královskou etapu a stal se celkovým vítězem, Jan Hirt skončil v konečném pořadí na třetím místě.

Karel Hník s trofejí pro vítěze Tour Alsace.

Poslední etapa ve zvlněném terénu dlouhá 151 km se dvěma vrchařskými prémiemi 4. kategorie už na výsledku nic nezměnila, i když to v závěru na cílových okruzích ve městě Cernay bylo pěkné drama.

„Astana jela vpředu a sedm kilometrů před cílem došlo na čele pelotonu k velkému pádu. Byli v něm i Hník s Hirtem. Naštěstí kluci rychle zareagovali a došlo k výměně kol mezi dvojicemi Hirt-Guerin a Hník-Spokes. Hník se do pelotonu dotáhl pět kilometrů před cílem a Hirt 2,5 kilometru před cílem. Nakonec došlo na hromadný spurt,“ popsal sportovní ředitel Etixxu Pavel Padrnos. „Celý tým tady pracoval excelentně a na kluky jsem opravdu pyšný,“ dodal.

hirt a guerin

Ve skvělém světle se ukázali i Jan Hirt (vlevo) a Alexis Guerin.

Kromě úspěchů Hníka s Hirtem v celkovém pořadí o sobě dal vědět i Francouz Alexis Guerin, který jel v dresu nejaktivnějšího závodníka a nakonec v této soutěži skončil druhý, stejná příčka mu patřila i v konečném účtování nejlepších vrchařů. Etixx navíc s přehledem ovládl soutěž týmů.

Z českých cyklistů startoval v závodě ještě cyklokrosař Lubomír Petruš z belgické stáje BKCP Powerplus. Ten obsadil konečné 88. místo.