SuperCycling.cz

Junioři úspěšní na Nation’s cupu ve Švýcarsku

28. 5. 2018, 20:43

Reprezentační výběr juniorů ČR uspěl na dalším závodě zařazeném do nejvyšší světové soutěže Nation’s cup ve Švýcarsku - Tour du Pays de Vaud.

junioisvyc2

Svěřenci reprezentačního trenéra Tomáše Konečného tam startovali ve složení: Jakub Bouček, Jan Kašpar, Petr Kelemen, Vladimír Mikšaník, Vojtěch Řepa a Karel Vacek. Etapový závod zahrnoval týmovou časovku, tři etapy a časovku jednotlivců.

Naši závodníci se výborně předvedli už v úvodní týmové časovce na 4 kilometry, ve které obsadili 3. místo a ztratili pouze pět vteřin na vítězné Holanďany.

Na úspěch navázali i ve druhé etapě dlouhé 120 kilometrů, po níž se i přes nepříznivý vývoj z pohledu českých barev  Kelemen oblékl do zeleného dresu pro vedoucího závodníka bodovací soutěže a Vacek etapu dokončil na 6. místě.

„Na dvacátém kilometru byl velký hromadný pád, čehož využila skupina asi 20 závodníků, z našich tam byl jen Kelemen. Nikdo ze silných týmů tam ale neměl lídra, takže jsme vyčkávali, že to budou sjíždět, to se ale nestalo. Nebylo na co čekat, a tak Vacek zaútočil a spolu s Boučkem a dalšími pěti závodníky začali skupinu pronásledovat,“ popsal Tomáš Konečný.

junioisvyc1

Postupně ale snaha ustala, tak Vacek znovu zaútočil. „Asi 10 kilometrů před cílem bylo dlouhé stoupání, ve kterém se Vacek čelní skupině hodně přiblížil, to zaregistroval Kelemen, počkal na něj a pomohl mu dojet dopředu. Projev kluků v této etapě se mi opravdu moc líbil. I přesto, že se etapa nevyvíjela dobře, nevzdali se a snažili se průběh zvrátit,“ zhodnotil reprezentační trenér.

Další den byla na programu kratší etapa a časovka jednotlivců. Ani tento den se neobešel bez velkých pádů, do kterého se připletli také Kelemen, Bouček a Mikšaník, který po něm ze závodu odstoupil. V dopolední etapě se Kelemenovi podařilo uhájit zelený dres, v odpolední časovce navíc výborného výsledku dosáhl Vacek, který dokončil na 8. místě, Kelemen pak uzavřel první desítku.

Na závěr závodníci absolvovali etapu na 113 kilometrů. Český výběr v ní podtrhl úspěšnou výpravu uhájením zeleného dresu, který si domů veze Kelemen a třetím místem Karla Vacka.

„Kluci měli v poslední etapě za úkol ubránit zelený dres a rozjet spurt pro Karla, obojí splnili, musím je pochválit. Je škoda, že Petrovi spadl v závěru etapy řetěz, takže spadl z celkového 8. místa na místo 11., ale i to je pěkné. Celkově jsem s výkonem týmu spokojený,“ dodává Konečný.

V celkovém hodnocení dosáhl Karel Vacek na 5. příčku, Kelemen byl hodnocený jako 11., Řepa dokončil na 48. místě, Kašpar 50. a Bouček 68. Vítězství vybojoval Dán Mattias Skjelmose Jensen.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.