SuperCycling.cz

Ještě mě neodepisujte, vzkazuje Quintana

30. 10. 2018, 06:56

Má za sebou nevydařenou sezónu, přesto Nairo Quintana věří v lepší zítřky. „Neodepisujte mě,“ říká 28letý kolumbijský lídr Movistaru. „Nesplnil jsem cíle, které jsem měl, hlavně z pohledu Grand Tours. Ale můžeme ze z těch chyb poučit,“ tvrdí.

Těchto pocitů si Nairo Quintana v sezóně moc neužil.

Těchto pocitů si Nairo Quintana v sezóně moc neužil.

Quintana jel letos Tour a Vueltu. Na Tour skončil desátý, na Vueltě osmý. Do sbírky vítězství letos přidal jen dvě: vyhranou etapu na Tour a Kolem Švýcarska.

Sezónu zahájil druhým místem na domácím závodě Colombia Oro y Paz, druhý byl i v Katalánsku, pak pátý Kolem Baskicka. Následovala třetí příčka Kolem Švýcarska a pak už dvě zmíněné Grand Tours. Rok zakončil 15. místem na MS v Innsbrucku.

„Zkusili jsme nějaké změny v tréninku a nepřineslo to kýžené úspěchy. Ten rok je pro mě z celkového pohledu zklamáním. Vždycky jsem bojoval, ale na výsledky, které jsme si představovali, to nestačilo. Nedá se nic dělat, i tyto chvíle sport přináší,“ uvedl Quintana. „Pořád jsem tu a pořád budu bojovat,“ slíbil.

bajrokclanku888

I když se jeho závodní program bude teprve dolaďovat, Movistar vyhlásil, že hlavním cílem pro Quintanu bude znovu Tour. „Myslím, že to zase bude Tour o Froomovi. On o mě říká, že jsem favorit, ale největší je v mých očích pořád on. I když letos nevyhrál, zůstalo to díky Thomasovi u nich v týmu. A Froome určitě bude chtít vyhrát Tour popáté, aby vyrovnal ty největší legendy,“ prohlásil Quintana.

V týmu má nadále plnou důvěru. „Sice letos nebyl tak dobrý jako ti největší rivalové, ale pořád má před sebou velkou budoucnost. Věřím, že jeho nejlepší roky teprve přijdou. Pořád je to velký závodník,“ řekl generální manažer Movistaru Eusebio Unzué.

bajdokcli9999

Z pohledu Grand Tours a pódiových očekávání to pro Movistar rozhodně nebyla žádná sláva, ale sezónu zachránil titulem mistra světa fenomenální Alejandro Valverde. Tenhle 38letý borec k tomu navíc přidal dalších 13 vítězství. To je celkem víc než půlka týmových prvenství, kterých letos bylo 27.

„Je pravda, že z celkového pohledu pro nás Valverde zachránil sezónu. Ale byly tu i další výsledky - Soler vyhrál Paříž-Nice, Carapaz skončil čtvrtý na Giru,“ vyjmenoval Unzué, co dalšího ho potěšilo. „Určitě je na čem stavět,“ dodal.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.