SuperCycling.cz

Gaviria: slavil triumf, Vakoč si užíval premiéru

28. 1. 2019, 07:09

Kolumbijský sprinter Fernando Gaviria proměnil hned první start za UAE Team Emirates ve vítězství. V hromadném dojezdu úvodní etapy závodu Vuelta a San Juan v Argentině byl ze všech nejrychlejší.

virjajuan19

Jediný Čech Petr Vakoč (Deceuninck - Quick Step) byl při své obnovené závodní premiéře po 16 měsících klasifikován na 132. místě, když do cíle přijel v hlavním poli. Jeho stájový kolega, kolumbijský sprinter Alvaro Hodeg, skončil pátý.

„Bylo to super, hrozně jsem si to užil. Rychle jsem se do toho dostal. Při etapě jsem hodně pracoval při sjíždění úniků, většinu dne jsem strávil na špici. A myslím, že už dnes jsem byl hodně platným členem týmu. Bohužel nám to v závěru nevyšlo na vítězství, ale Alvaro předvedl dobrý sprint a ještě bude mít dost příležitostí, aby to se o prvenství porval,“ řekl Vakoč.

Sagan rozjížděl spurt

V samém závěru etapy byl na čele vidět hodně Peter Sagan, který se snažil rozjet spurt pro kolegu z Bora-Hansgrohe Sama Bennetta, ale irský závodník ztratil kontakt s jeho zadním kolem a byl třetí. Dokázali se před něj dostat Gaviria a druhý Ital Matteo Malucelli (Caja Rural).

„Jsem šťastný, že jsem hned první závod za nový tým vyhrál,“ přiznal Gaviria po 160 km dlouhé etapě ze San Juanu do Pocita. „Když změníte tým, vždycky je dobré udělat takový výsledek co nejdřív, abyste se ujistili, že všechno funguje. Hodně jsme přes zimu pracovali, i tady v Argentině jsme měli dobré tréninky. Na ten sprint jsem si hodně věřil. Sagan mi před etapou říkal, že nebude spurtovat, že to zkusí rozjet na Bennetta,“ dodal kolumbijský vítěz etapy.

vousacvirja

Gaviria působil předchozí čtyři roky v Quick-Stepu, před touto sezónou belgickou stáj opustil. Když nebylo jisté, jak to bude s rozpočtem na rok 2019, Gaviria se po svolení Patricka Lefevera dohodl s UAE Team Emirates a šejkové ho vyplatili z kontraktu, který měl ještě na rok. Lefeverovi se navíc uvolnily ruce, protože Kolumbijec bral údajně 2 mil. eur ročně.

„Byl to svým způsobem risk a zároveň těžké rozhodnutí. Quick-Step je jedním z nejlepších týmů světa a spoustu věcí jsem se tam naučil. Ale žijeme proto, abychom občas riskovali, a já věřím, že UAE bude rok od roku lepší,“ uvedl Gaviria.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.