Češi v Chorvatsku: Hirt přijel s Nibalim, zářil i Schlegel

20. 4. 2017, 07:24

Skvěle si vedli dva Češi v oranžovém dresu polské stáje CCC Sprandi Polkowice v jedné z nejtěžších etap závodu Kolem Chorvatska. Jan Hirt skončil čtvrtý, Michal Schlegel byl jedenáctý.

tenhirtcopirttt

Etapa končila na kopci Sveti Jure, který je s nadmořskou výškou 1762 m druhou nejvyšší horou Chorvatska. Kvůli sněžení v horách však byli organizátoři nuceni zkrátit závěrečné stoupání o více než polovinu, takže místo 29 kilometrů čekalo cyklisty „jen“ 13,2 km do cíle. Přesto to bylo dost těžké a vynikli ti nejlepší vrchaři.

Etapu vyhrál domácí Kristijan Durasek (UAE Team Emirates), který také oblékl dres lídra. Hned za ním dorazil Španěl Jaime Roson (Caja Rural). S minimálním odstupem tří vteřin přijel na třetím místě hvězdný Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) a s ním dokázal držet krok Honza Hirt, který před cílem dokonce útočil z vedoucí čtyřky. Oba ztratili tři vteřiny, Michal Schlegel 26. Týmu CCC vyšla etapa skvěle, do top 10 se vtěsnali ještě Grosschartner a Samojlov.

„Cílový kopec byl i tak dost dlouhý, ale ne tak strašně prudký, takže mi to úplně nesedělo. Já bych přivítal daleko těžší kopec, kde musíte jet na ty nejlehčí převody. Tohle nebyl ten typ,“ přiznal Hirt.

„Tým odvedl perfektní práci a hlavně Michal s Felixem (Grosschartner) mi v závěru moc pomohli. Celkově jsme to zvládli skvěle,“ těšilo Hirta, jemuž patří průběžné čtvrté místo i v průběžném pořadí.

„Cítím se moc dobře, pomohl mi tréninkový kemp ve vysoké nadmořské výšce. Nohy jsou silné a rád bych tady zabojoval o dobrý výsledek v celkovém pořadí,“ řekl Hirt. Klíčová z pohledu vývoje závodu bude sobotní královská etapa. „Ten cílový kopec neznám, tak uvidím, jak mi bude vyhovovat. Ale budeme bojovat.“