SuperCycling.cz

Černý druhý na Grodech Piastowskich, Bárta čtvrtý

13. 5. 2018, 22:22

Josef Černý z Elkov Author vybojoval druhé místo v celkovém hodnocení závodu CCC Tour Grody Piastowskie v Polsku. K němu se v první desítce navíc připojili jeho týmoví kolegové Jan Bárta na 4. místě a Piotr Konwa na 6. místě.

cernygrodyyy

Poslední den Grodů čekalo na peloton celkem 140 km mezi městy Zlotoryja a Jawor. Jako první se do úniku pustil Polák Stachowiak, který chtěl zkusit štěstí, ale s jeho ztrátou přes čtyři minuty bylo prakticky nereálné, že by peloton nechal bez povšimnutí takový únik. K němu se postupně přidali ještě další jezdci až vznikla na čele čtyř členná skupina.

Stachowiak se snažil za každou cenu prosadit a atakoval i ze skupiny v úniku. V té době již za ním pracoval peloton včetně týmu Elkov Auhtor na plné obrátky a posledním kopci také dostihl i jeho. V závěru se hlavní pole ještě nadělilo, ale čtyřiadvacetičlenná skupina, která spurtovala do cíle, měla v sobě i trojici Bárta, Černý, Konwa.

V etapě, kterou vyhrál Slovinec Katrašnik, se nakonec umístil jako pátý Josef Černý a hned za ním Jan Bárta. „Nebyl to lehký závod, ale skvělá týmová práce znamená 70 UCI bodů z tohoto závodu, a to se počítá. Spokojený jsem i se svým druhým místem, kdy nám konkuroval pouze tým CCC,” přiblížil své pocity Josef Černý, který právě z „céček“ přišel v loňském roce do hradecké stáje.

ourrrrr

Prvenství vybojoval Lukasz Owsian z CCC, třetí byl jeho slovinský týmový kolega Jan Tratnik.

Elkov Author se umístil i na druhém místě v soutěži týmů, když za CCC Sprandi Polkowice zaostal o pouhé dvě vteřiny. Třetí Adria Mobil ztratila více než sedm minut. Už ve 2. etapě vybojoval pro královéhradeckou stáj skvělý úspěch Alois Kaňkovský, který ve spurtu nenašel přemožitele a zvítězil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.