SuperCycling.cz

Wiggins prodloužil ve Sky, ale jen do Paříž-Roubaix

5. 1. 2015, 16:42

Dohady a spekulace končí. Bradley Wiggins podle očekávání prodloužil kontrakt v týmu Sky, ovšem pouze do konce dubna 2015. Vítěz Tour de France z roku 2012 se chce koncentrovat na Paříž-Roubaix (12. 4.) a pak už dá silnici sbohem kvůli svým dráhovým plánům směrem k olympiádě v Riu 2016.

v-kvadru-new

Wiggins je ve Sky od samého začátku fungování týmu (2010) a v roce 2012 změnil historii, když se stal prvním britským vítězem Tour. Letos vstoupí už do šesté sezóny s týmem, kam přestoupil i Čech Leopold König.

„Ve Sky jsem od úplného začátku a zažil jsem tu řadu skvělých momentů. Doufám, že nějaké z nich mám ještě před sebou,“ přiznal 34letý Wiggins. „Každý ví, co pro mě tenhle tým znamená, proto jsem potěšen, že jsem smlouvu prodloužil,“ dodal.

kvadro vyska

Proč jen do konce dubna? Jednu chvíli se spekulovalo, že by mohl jet i Giro d´Italia. To teď definitivně padá. „Paříž-Roubaix je pro mě speciální závod a ještě ho chci v dresu Sky jednou absolvovat. Je to jeden z nejtěžších závodů v kalendáři, ale můj cíl je vylepšit loňské deváté místo. A pak už se budu plně soustředit na dráhu,“ řekl Wiggins.

„Za dobu působení ve Sky se Bradley stal skutečným ambasadorem cyklistiky a inspiroval milióny lidí po celém světě,“ prohlásil šéf Sky Dave Brailsford, jenž se stejně jako Wiggins pyšní titulem Sir. „Pořád má velké ambice do budoucnosti a my všichni ve Sky se budeme tvrdou prací snažit o to, aby jeho posledních pár měsíců u nás bylo co možná nejúspěšnějších.“

Tým Sky dostal svolení od UCI, že mohl dát Wigginsovi kontrakt jen na čtyři měsíce do 30. dubna. Stávající smlouva trojnásobného olympijského vítěze na dráze a šampióna olympijské časovky z Londýna 2012 vypršela minulý týden.

Hovořil o tom, že by na Roubaix 2015 rád vylepšil své maximum, ale určitě by se chtěl loučit jako král „Pekla severu“. „Bylo by neuvěřitelné, kdyby se mi povedlo vyhrát, ale teď o tom moc nepřemýšlím. Soustředím se na trénink, abych byl v co nejlepší formě,“ řekl v rozhovoru pro Sky Sports News.

Co bude dál? 30. dubna opustí barvy Sky a sbude působit ve svém týmu, který ponese název Team Wiggins a bude mít status kontinentální stáje. Spolu s Wigginsem v něm budou působit především mladí dráhaři, kteří spadají do britského olympijského programu. Wiggins se bude chystat i na překonání světového rekordu v hodinovce. Svůj pokus naplánoval na červen 2015 na Mallorce.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.