SuperCycling.cz

BMC porazil Sky, Štybarův tým v časovce třetí

1. 2. 2017, 21:18

Tým BMC ovládl časovku družstev na 38 kilometrů, kterou odstartoval závod Kolem Valencie. Druhý skončil se ztrátou 21 sekund Sky, stáj Quick-Step Floors se Zdeňkem Štybarem zaostala na třetí příčce o 49 vteřin.

bejemsival

„Asi bych si dokázal představit snadnější start do sezóny, ale nechali jsme na trati to nejlepší, co v nás bylo,“ komentoval časovku na Twitteru Štybar. Další Čech Jan Hirt s týmem CCC Sprandi Polkowice obsadil 11. místo (+2:15 min).

V dresu BMC projel jako první cílem 24letý Ital Manuel Senni a do druhé etapy odstartuje v dresu lídra. „Na mezičase na 11. kilometru nám hlásili, že máme druhý čas za Sky, tak nám bylo jasné, že musíme ještě zrychlit. Dali jsme hlavy dolů, jeli na plný plyn a v cíli bylo velké docela překvapení, že jsme vyhráli s takovým náskokem,“ prohlásil Senni.

Dres lídra obleče vůbec poprvé v kariéře. „Je to neskutečné, neuvěřitelný pocit a super zkušenost! Přijeli jsme na tenhle závod, abychom předvedli to nejlepší, a chceme mít žlutý dres i v cíli. Je jedno, jestli ho budu mít já, nebo někdo jiný. Máme tu kluky, kteří by měli jet na celkové pořadí a já se jim budu snažit co nejvíce pomoci,“ dodal Ital z BMC.

Výsledky najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.