SuperCycling.cz

Betancur se zašil doma a nikdo ho nemůže dostat zpátky

10. 6. 2014, 17:16

Talent k pohledání, ale taky nevyzpytatelný a problémový závodník. Přesně tahle charakteristika sedí na Carlose Betancura, Kolumbijce z francouzské stáje AG2R. Už měl být dávno v Evropě, ale místo toho zůstal doma v Kolumbii. Kolem Švýcarska nepojede a zřejmě se odsouvá i jeho debut na Tour de France.

Vítěz letošního Paříž-Nice naposledy závodil 23. dubna na Valonském šípu. Měl jet i Lutych, ale vynechal ho kvůli problémům s dýcháním. Po dohodě s týmem odjel do Kolumbie, kde se chtěl dát dohromady a nachystat se na vrchol sezóny v podobě Tour, o němž mluvil už od začátku sezóny. „Tour pro mě bude splněný sen, rád bych se tam porval o bílý dres,“ říkal pátý muž loňského Gira.

bet je blb 2

Jenže ouha, cosi se pokazilo. Betancur se měl 3. června vrátit do Francie. I kvůli tomu, aby tým prodloužil jeho pracovní vízum. Na letišti v Lyonu na závodníka čekal jeden z členů realizačního týmu AG2R. Marně... Když pak závodníkovi volal sportovní ředitel stáje Laurent Biondi, Betancur mu jen řekl, že je unavený a nepojede Kolem Švýcarska (14.-22. června), jak bylo původně v plánu.

Je to neskutečný talent, ale je strašně těžké ho ukočírovat. Vincent Lavenu, manažer AG2R

Manažer týmu Vincent Lavenu se pokusil závodníka znovu kontaktovat, ale bezúspěšně. „Nedovolal se ho ani jeho trenér Michele Bartoli,“ prozradil Lavenu. Díky tomu jsou prý jeho šance na Tour mizivé. „Je to neskutečný talent, ale je strašně těžké ho ukočírovat. Má předpoklady, že jednou vyhraje Grand Tour, jenže proti je jeho komplikovaná osobnost. Pokud to chce dokázat, musí začít zase tvrdě makat,“ dodal na adresu kolumbijského cyklisty.

bet je blb 4

Stejně jako řada dalších závodníků z jihoamerické země, i Betancur plánuje závody tak, aby mohl podstatnou část roku trávit doma s rodinou. Vloni do Kolumbie odletěl už po úspěšném Giru a vrátil se až na Vueltu, ačkoliv jeho tým chtěl, aby se před Vueltou rozjel na závodě Kolem Burgosu. Tam nedorazil, na Vueltě zcela propadl a skončil až 126. „Chápu, že potřebuje být se svou rodinou, ale jakmile je v Kolumbii, je těžké ho pokaždé dostat zpátky,“ posteskl si Lavenu.

Kromě vítězství na Paříž-Nice ovládl 24letý Betancur letos i závod Tour du Haut Var, kvůli problémům s kolenem zabalil Katalánsko i Baskicko. Na Tour měl být lídrem svého týmu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.