SuperCycling.cz

Dowsett musel pokus o rekord v hodinovce odložit

22. 1. 2015, 18:31

Brit Alex Dowsett z Movistaru musí odložit pokus o světový rekord v hodinovce, který měl naplánovaný na 27. února na olympijském velodromu v Londýně. Důvodem je zlomenina klíční kosti z minulého týdne. Po operaci, jíž se podrobil před týdnem, není schopen pokus v termínu absolvovat.

dowsett-nejede

Bezprostředně poté, co si přivodil zranění při tréninku s Markem Cavendishem, nechtěl spekulovat, zda bude nucen pokus odpískat. „Počkáme po operaci a uvidíme,“ tvrdil 26letý Dowsett.

Dnes však jeho stáj oznámila, že pokud by chtěl její závodník dodržet původní termín, mohlo by to ohrozit celou silniční sezónu a blížící se termín by ho zbytečně dostával pod tlak v souvislosti s co nejrychlejším uzdravením.

„Jsem zdrcen z toho, co se stalo,“ řekl Dowsett. „Nikdy jsem nepracoval pro něco tak tvrdě. Tohle rozhodnutí, které jsme udělali společně s týmem, je pro mě velká rána. Ale na druhou stranu je to pokus o rekord a dá se zvládnout v pozdějším termínu,“ přiznal. „Teď se chci dát stoprocentně do pořádku, abych mohl naskočit do silniční sezóny a pokusit se i o rekord v hodinovce.“

Prvním, kdo se pokusí o překonání stávajícího rekordu v roce 2015, bude 8. února ve Švýcarsku Australan Rohan Dennis.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.