SuperCycling.cz

Alaphilippe měl v Baskicku těžký pád, dál už nepokračuje

11. 4. 2019, 06:53

V úterý zvedal ruce nad hlavu jako vítěz druhé etapy a průběžně druhý muž celkového pořadí, ve středu si Julian Alaphilippe v závodě Kolem Baskicka vybral černý den. Francouz ze stáje Deceuninck – Quick Step totiž spadl, ztratil přes 12 minut a přišel o naděje na výsledek.

alabasko

Do cíle dojel pořádně sedřený, ale dojel. Přitom šlo profilově o etapu, kde měl šanci opět bojovat o prvenství.

K pádu došlo ve vysoké rychlosti v závěru etapy a ocitlo se v něm několik závodníků. Včetně lídra belgické stáje Enrica Mase, nebo dua ze Sky Michal Kwiatkowski, Geraint Thomas. Alaphilippe putoval hned po pádu do péče lékařů, takže ztratil víc než třeba Mas, který byl schopen rychle nasednout na kolo.

Po ošetření dostal i Francouz svolení do cíle dojet. Nejhůře z účastníků pádu skončil Španěl Jonathan Castroviejo, který si zlomil klíční kost.

„Nevypadá to na nic vážného, jen jsem sedřený a bolí to,“ říkal po dojezdu Alaphilippe. Tým k jeho pokračování v závodě vydá stanovisko až dnes. „Pořádně nevím, jak se to stalo. Najednou jsem ležel na zemi. Bylo to poprvé v kariéře, kdy jsem spadl v tak velké rychlosti. Ale jsem rád, že jsem to dojel do cíle,“ dodal.

Dnes ráno vedení týmu po konzultaci s lékaři rozhodlo, že Julian v závodě dál pokračovat nebude a dá přednost zotavení před ardénskými klasikami.

Etapu vyhrál Němec Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) a upevnil si vedení. Petr Vakoč, Alaphilippův stájový kolega, ztratil na 125. místě 4 a půl minuty.

Jakobsen obhájil

Belgický tým Deceuninck – Quick Step zažil ve středu den smutku i štěstí. Doma v Belgii totiž dokázal obhájit vítězství na jednorázovce Scheldeprijs Nizozemec Fabio Jakobsen. I on spadl, ale dokázal se vrátit do pelotonu a ve spurtu vybojoval prvenství na nejstarším závodě ve Flandrech, který měl na programu už 107. ročník.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.