SuperCycling.cz

Vueltu už vede Froome. Vyhrál Nibali, Contador se trápil

21. 8. 2017, 21:28

Hned první horská etapa letošní Vuelty pořádně zamíchala pořadím. Dojezd do Andorry ovládl Ital Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), třetí Chris Froome (Sky) oblékl červený dres lídra.

Vincenzo NIbali slaví prvenství ve 3. etapě Vuelty.

Vincenzo NIbali slaví prvenství ve 3. etapě Vuelty.

K nelibosti španělských fanoušků nevyšel první horský test miláčkovi národa Alberto Contadorovi, který jede poslední závod kariéry. Lídr stáje Trek-Segafredo se v etapě s třemi kopci trápil a dokončil ji na 37. místě se ztrátou 2:33 min.

„Cítil jsem se hrozně. Viděl jsem to už na předposledním kopci. Nevím, přesně, co se stalo, ale byl jsem strašně slabý. Úplně prázdný. I když jsme jeli relativně klidným tempem, nemohl jsem se udržet. Proto jsem požádal mého kolegu Petera (Stetinu), aby zvolnil a přežili jsme ten den s nějakou limitní ztrátou,“ popsal Contador.

bertoo

„Doufám, že to byl jen jeden špatný den. Musíme přijít na to, co se stalo, a podle toho určitě další taktiku. Pořád platí, že si chci Vueltu užít. I proto, že je poslední. Radši bych byl vpředu, ale budu bojovat,“ slíbil španělský cyklista.

Krizi měl i Majka

Nebyl jediný, kdo si den protrápil. Líd Bory Rafal Majka přijel do cíle těsně za Contadorem. „Trpěl jsem už v prvním kopci, ale nevěším hlavu. Myslím, že špatný den si tady vybere daleko víc favoritů. Do cíle v Madridu zbývá ještě hodně těžkých dní,“ řekl Majka.

Chleba v etapě se lámal v závěrečném stoupání na Alto de la Cornellu, z jehož vrcholu to do cíle bylo sedm kilometrů z kopce. Nahoře byli první Froome s Chavesem, ve sjezdu je nejdřív dojeli Aru a Bardet, aby se nakonec favorité sjeli do devítičlenné skupiny.

jest nibbb

Asi 300 metrů před cílem z ní vypálil po levé straně Nibali a nikdo ho nebyl schopen porazit. Druhý skončil Španěl David De la Cruz z Quick-Stepu, třetí byl Froome.

„Říkal jsem si, že je tahle etapa možností získat nějaké vteřiny a jsem moc rád za to vítězství. Nečekal jsem ho. Sky rozjel tempo ve chvíli, když jsem byl trochu vzadu. Se štěstím jsem se dotáhl zpátky. Jediná moje šance byla začít sprintovat dřív a je skvělé, že se to povedlo,“ prohlásil Nibali.

Nechtěl příliš spekulovat, kdo z devítky, která přijela ve stejném čase, má největší šance. „Froome je skvělý závodník a vždycky je těžké ho porazit. Ale respektuji všechny a myslím, že to bude krásná Vuelta,“ dodal Žralok z Mesiny.

chrisinredd

A jak vidí své šance nový lídr Froome? „Že mám takhle brzy červený dres, to je velké překvapení. Je to dost dlouho, co jsem ho tu měl naposledy. Ale je to výsledek tvrdé práce po Tour,“ přiznal lídr Sky. „Velký dík patří týmu, který odvedl fantastickou práci zejména v posledním kopci,“ pochválil stájové kolegy.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.