SuperCycling.cz

Vuelta slibuje drama. Čeká se nelítostný souboj hvězd

22. 8. 2015, 11:56

Pouze Alberto Contador chybí z největších hvězd na startu 70. ročníku Vuelty. Česká se bitva gigantů, možná ještě větší, než byla k vidění na Tour. Nechybějí totiž tři z velké čtyřky: Chris Froome, Vincenzo Nibali a Nairo Quintana.

Tři velcí favorité Vuelty: Nairo Quintana, Chris Froome, Alejandro Valverde.

Tři velcí favorité Vuelty: Nairo Quintana, Chris Froome, Alejandro Valverde.

Na papíře by tito tři měli být největšími favority, ovšem zdání může v tomto případě klamat. Zuby si brousí další vlčáci v řadě: Tejeay van Garderen, Alejandro Valverde, Fabio Aru, Mikel Landa, Joaquim Rodríguez nebo Domenico Pozzovivo. Supercycling.cz vám představuje tři největší favority a přináší jejich vyhlídky a ambice na letošní Vueltě.

Chris Froome, Sky

Britský úřadující vítěz Tour. Vueltu jel dosud třikrát, jeho nejlepším výsledkem je 2. místo z roku 2014. „Vuelta je výzva. Po Tour jsem si dobře odpočinul a cítím se připraven.“ Pokud by zvítězil, stal by se teprve druhým závodníkem historie, který v jednom roce vyhrál Tour i Vueltu. Před ním to dokázali Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1978).

„Nechci dopředu dávat nějaké velké sliby ani si nastavovat laťku příliš vysoko. Uvidíme, jak na tom budou největší soupeři i já sám. Teď se to opravdu nedá předpovídat. Ale samozřejmě bych se rád porval o vítězství. Je to sen.“

Sestava Sky

Chris Froome, Nicolas Roche, Geraint Thomas, Sergio Henao, Mikel Nieve, Vasil Kiryjenka, Christian Knees, Ian Boswell, Salvatore Puccio.

Nairo Quintana, Movistar

Kolumbijec byl za Froomem druhý na Tour. Vueltu jede podruhé v kariéře. Předloni po pádu v časovce musel odstoupit, jeho maximem je tak 36. místo z jeho debutu v roce 2012.

„Cítím se dobře, ale uvidíme, jak bude moje tělo reagovat po dalších závodních dnech, protože Tour byla hodně těžká. Vuelta je pro mě velkou výzvou. Vloni jsem tady měl opravdu skvělou formu, ovšem pád mě připravil o šanci na dobrý výsledek. Letošní Vuelta bude extrémně náročná a teď ani nikdo nemůže ukázat na jednoho favorita. Spousta z nás jela Tour a myslím, že až první hory ukážou, jak na tom opravdu kdo je,“ přiznal Quintana.

V Movistaru jedou na taktiku dvou lídrů, stejné šance jako Quintana má na začátku Alejandro Valverde. Ten už jel Vueltu devětkrát, v roce 2009 ji vyhrál, dvakrát byl druhý a třikrát třetí. Na kontě má už osm vyhraných etap. „Oba dva myslíme na celkové pořadí a uvidíme, kdo bude první ztrácet. Oba jsme jeli Tour a nevíme, co to s námi udělá. Já i Alejandro jsme připraveni pomáhat tomu druhému, když na tom bude výrazně lépe.“

Sestava Movistaru

Nairo Quintana, Alejandro Valverde, Andrey Amador, Giovanni Visconti, Rory Sutherland, Javi Moreno, Imanol Erviti, Fran Ventoso, José Joaquín Rojas.

Vincenzo Nibali, Astana

Vueltu jel dosud třikrát, v roce 2010 ji vyhrál, před dvěma lety skončil druhý. Tour mu letos nevyšla podle představ, coby obhájce vítězství byl až čtvrtý. „Byl jsem tam pod obrovským tlakem,“ přiznal. „Na Vueltu jsem přijel daleko klidnější. Původně jsem s Vueltou nepočítal, ale nakonec jsme se s týmem dohodli, že pojedu. Je to pro mě velká výzva. I kvůli tomu, že máme strašně silný tým,“ uvedl Nibali.

Tým jde do Vuelty se třemi lídry bez toho, že by byl někdo z nich upřednostňován. Dalšími jsou Fabio Aru a Mikel Landa. „To, že tady máme Vincenza, je spíš velká výhoda. Díky němu jsme daleko silnější. Všichni tři jsme se chystali na to, že pojedeme na celkové pořadí a uvidíme, kdo z nás bude v třetím týdnu nejsilnější,“ přiznal Aru.

hvzdy astany k vuel

Astana a její pilíře: Landa, Aru, Nibali, Sanchez.

A jak vidí svou roli objev letošního Gira Landa? Ač je Španěl, čeká se, že dvojice Nibali, Aru bude v týmové hierarchii trochu více upřednostňována. I kvůli tomu, že Landa údajně podepsal do Sky, ač to zatím nikdo nepotvrdil.

„Jsme tu jako tři lídři, ovšem pro Vincenza s Fabiem hovoří více zkušeností. Budu rád, když se s nimi co nejdéle udržím a budu mít šanci se něco přiučit. Samozřejmě bych rád skončil i já na pódiu v celkovém pořadí, ale při té konkurenci to bude strašně těžké. Rád bych se ale určitě pokusil o nějakou etapu,“ řekl Bask, který byl letos třetí na Giru a vyhrál dvě etapy. Vueltu už jel třikrát, ovšem bez pronikavějšího úspěchu.

Sestava Astany

Vincenzo Nibali, Fabio Aru, Mikel Landa, Diego Rosa, Dario Cataldo, Paolo Tiralongo, Luis Leon Sanchez, Alessandro Vanotti, Andrej Zeits.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.