SuperCycling.cz

Vuelta má nového lídra. De la Cruz slavil double

28. 8. 2016, 23:13

Španěl David De la Cruz z týmu Etixx-Quick Step slavil na Vueltě double. Z úniku vyhrál nedělní etapu a co víc, stal se novým lídrem! Do cíle přijel s náskokem 2:56 min. před skupinou favoritů, v níž byl i stávající lídr Nairo Quintana. Před ním teď vede o 22 vteřin.

jelacruz

Leopold König se po sobotním heroickém výkonu vyšvihl na skvělou pátou příčku, dnes i o místo pohoršil, když všechny přeskočil De la Cruz. Ten před etapou ztrácel na 15. místě 2:46 min.

Z vedoucí skupiny uprchlíky atakoval v závěrečném kopci s Belgičanem Driesem Devenynsem z IAM a na posledním kilometru nastoupil i jemu. „Je to pro mě i celý tým neskutečný den,“ jásal 27letý De la Cruz, jenž před třemi dny prodloužil smlouvu ve stávajícím týmu.

jelakruzke 3

„Poslední dva roky jsem měl řadu zdravotních problémů i zranění a tohle vítězství je odměna za všechnu tu práci. Patří i týmu za důvěru, kterou ve mě má,“ přiznal. Stal se 86. španělským cyklistou v historii, který vyhrál etapu na Vueltě.

„Poslední kopec Alto del Naranco dobře znám ze závodu Vuelta a Asturias. Cítil jsem se hodně silný a věřil jsem si,“ přiznal po etapě. „Nemohu uvěřit, že jsem lídrem Vuelty. Když jsem skočil do úniku, tajně jsem snil o tom, že vydrží a zabojuji o vítězství v etapě. Že mám i dres lídra, to je krásná třešnička na dortu.“

jelacruzke 2

Favoritům scénář nedělní etapy vyhovoval. Movistar sice pracoval na čele pelotonu, ale zas ne s takovou vervou, aby za každou cenu sjel únik. V pondělí je totiž na programu další horská etapa s cílem na 12kilometrovém stoupání Lagos de Covadonga. A tam se budou síly hodit.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.