SuperCycling.cz

Vuelta bude mít excelentní obsazení. Pojede i Kreuziger?

10. 8. 2014, 10:00

Podle obsazení by letošní 69. mročník Vuelty startující 23. srpna týmovou čaovkou v Jerezu měl mít nejlepší konkurenci za poslední roky. Chybět nebudou hvězdy jako Froome, Quintana, Valverde, Rodríguez, Horner, Evans, Pinot, D. Martin, Talansky, T. Martin, Urán, Boonen, Cavendish, Sagan, Cancellara, Bouhanni a další.

Nairo Quintana se takto radoval po vítězství na Giru. Ovládne i Vueltu?

Nairo Quintana se takto radoval po vítězství na Giru. Ovládne i Vueltu?

I letošní Vuelta by na 99,9 procent měla mít českou stopu. V plánech stáje Omega Pharma-Quick Step pro Vueltu figuruje stejně jako v předchozích dvou letech Zdeněk Štybar. Generálkou pro něj bude Eneco Tour, kde obhajuje loňské vítězství. Pokud se stihne vyřešit jeho odvolání proti dočasné suspendaci, jet by měl i Roman Kreuziger z týmu Tinkoff-Saxo. Naopak Leopold König s Janem Bártou budou letos v dresu NetAppu na startu chybět, protože jejich druhodivizní stáj nedostala divokou kartu.

Zatímco v minulých letech Vuelta za Tour i Girem z nejrůznějších důvodů často pokulhávala, letos by to mohlo být opačně. Pro řadu závodníků, kteří s Vueltou původně nepočítali, se teď stává jedním z klíčových závodů.

Ať jsou to třeba Froome, Cavendish nebo Talansky, kteří nedokončili Tour kvůli zraněním.  Tam ze stejného důvodu vypadl ze hry i Španěl Contador, jenže kvůli zlomené holeni Vueltu nestihne. „Je to vyloučeno. Při zátěži ho noha stále bolí,“ prohlásil Contadorův mluvčí Jacinto Vidarte.

froome k vuelte

Chris Froome bude jedním z favoritů.

Na start se postaví všichni tři závodníci z pódia loňské Tour: Chris Froome, Nairo Quintana i Joaquim Rodríguez. Španěl pojede v roce 2014 už svou třetí Grand Tour, ale Giro nedokončil. Vítěz Gira Quintana letos Tour nejel, protože lídrem Movistaru byl Valverde, na Vueltu teď pojedou v dresu španělské stáje oba.

„Myslím, že je v mých silách Vueltu vyhrát,“ prohlásil Quintana, který se stejně jako krajané Urán z Omegy či Betancur (AG2R) chystal doma v Kolumbii. Pokud by se mu povedlo zvítězit, stal by se po Contadorovi z roku 2008 dalším závodníkem, který by v jednom roce vyhrál Giro i Vueltu. Generálkou pro Quintanu před Vueltou bude etapák Kolem Burgosu, kde vloni triumfoval.

horner k vuelte 23

Loňské vítězství bude obhajovat Chris Horner.

Letos Quintana nemohl startovat na Tour de France, tým dopředu rozhodl, že jediným lídrem bude Valverde. „Chtěl jsem jet, ale rozhodnutí týmu jsem respektoval. Jel jsem Giro, které jsem vyhrál a dál bych to nechtěl komentovat. Příští rok už bych na Tour chybět neměl,“ prozradil Quintana.

S Vueltou letos nepočítá vítěz Tour Nibali, lídrem Astany bude mladý Ital Aru, třetí muž letošního Gira. Lampre zase pojede na loňského nečekaného vítěze Vuelty Hornera, jemuž v říjnu budu 43 a je skoro o 19 let starší než zmíněný Aru.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.