SuperCycling.cz

Vuelta 2017: dlouhá časovka Contadora nepotěšila

14. 1. 2017, 17:39

Celkem 3297 kilometrů čeká během 21 etap na cyklisty při letošní Vueltě, která se pojede od 19. srpna do 10. září. Je šitá na míru excelentním vrchařům, protože organizátoři do programu zařadili hned devět horských dojezdů.

vujelllll

Ale taky rovinatou časovku na 42 kilometrů, která u některých závodníků vzbudila rozpaky. „Měli do časovky zařadit aspoň jeden kopec,“ přiznal trojnásobný vítěz Vuelty Alberto Contador, jenž by se v dresu stáje Trek-Segafredo mohl na startu objevit, i když to zatím nepotvrdil.

„Taky je ta časovka nevhodně zařazena,“ narážel na to, že se jede až po druhém dni volna jako 16. etapa. „Kdyby ji tam dali dříve, tak každý, kdo ztratil, bude muset v horách tvrdě bojovat a třeba i víc riskovat. Takhle už je po časovce už jen etapa na Angliru, kde se dá něco získat,“ litoval Contador.

Vuelta odstartuje teprve potřetí v historii za hranicemi Španělska, konkrétně ve francouzském Nimes, kde 72. ročník závodu začne týmovou časovkou. Ve 3. etapě peloton zavítá do Andorry a teprve další den se dostane do Španělska.

Organizátoři zařadili do programu i Contadorem zmiňovaný dojezd na legendární Alto de Angliru, nejtěžší kopec ve Španělsku, který je na programu v předposlední den závodu. Vítěz bude korunován 10. září v Madridu.

Vzhledem k dlouhé časovce by na vítězství určitě mohl pomýšlet Chris Froome, otázkou však je, zda na Vueltu po Tour bude chtít jet. Z velikánů mají španělskou Grand Tour předběžně v plánu Vincenzo Nibali, Fabio Aru nebo Alejandro Valverde, Contador prohlásil, že případnou účast na Vueltě rozhodne až po Tour.

najrojebajroooooooooo

Zatím poslední ročník Vuelty vyhrál Nairo Quintana.

Z Čechů by si Vueltu nechtěl nechat ujít Leopold König, který bude mít za první vrchol sezóny Giro. Ten by dlouhou časovku v závěru jistě přivítal.

Přehled etap a další informace najdete na webu závodu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.