SuperCycling.cz

Vuelta 2015: cyklisty čeká peklo v Andoře

11. 1. 2015, 14:09

Vuelta 2015 bude jako šitá na míru elitním vrchařům, protože na cyklisty čeká při 70. ročníku španělské Grand Tour (22. srpna-13. září) hned devět dojezdů na kopec během prvních dvou týdnů. Zajímavostí je, že žádný z těchto vrcholů se v osmdesátileté historii závodu (Vuelta měla v některých letech pauzu) nikdy nejel. 

vuellllta-15

Začíná se týmovou časovkou v Santiago de Compostela, v posledním týdnu je na programu ještě individuální časovka na 39 km v Burgosu. Definitivně rozhodne horská etapa v předposlední den závodu.

Je to nejtěžší etapa v celé historii cyklistiky. Nastoupá se daleko víc, než při nejtěžších etapách na Tour nebo Giru, navíc jen na 138 kilometrech. Eusebio Unzue, manažer Movistaru o pekle v Andoře

Nejtěžší etapou Vuelty 2015 bude 11. dějství v Andoře, kdy na cyklisty čeká na 138 kilometrech hned šest brutálních stoupání. Cíl je v nadmořské výšce 2100 metrů a závodníci nastoupají neuvěřitelných 5200 metrů!

„Je to nejtěžší etapa v celé historii cyklistiky. Nastoupá se daleko víc, než při nejtěžších etapách na Tour nebo Giru, navíc jen na 138 kilometrech. Není tam kousek roviny, jede se jen nahoru a dolů. Mezi kopci není žádný čas na odpočinek. Představuje to nějakých 70 kilometrů stoupání. Tahle etapa může klidně rozhodnout celý závod,“ řekl manažer Movistaru Eusebio Unzue a zároveň potvrdil, že Vueltu pojedou obě největší hvězdy týmu: Nairo Quintana a Alejandro Valverde.

 

Obhajovat loňské vítězství nebude Alberto Contdaor, který letos pojede Giro a Tour, chybět by z dalších favoritů naopak neměli Chris Froome nebo Vincenzo Nibali.

Z Čechů má Vueltu předběžně přislíbenou Petr Vakoč (Etixx-Quick Step), teoreticky by se na ní mohl představit i jeho týmový kolega Zdeněk Štybar, jenže druhou polovinu sezóny ještě neřešil. „S týmem jsme udělali program jen do Paříž-Roubaix, chtěl jsem to takhle. Hned po něm si sedneme a doladíme zbytek sezóny,“ řekl Štybar na týmové prezentaci v Calpe.

Pokud nepojede na Giro, měl by na Vueltu jet i Leopold König (Sky). Před koncem roku prohlásil, že má slíbené dvě Grand Tours. U Romana Kreuzigera (Tinkoff-Saxo) bude záležet, jak dopadne jeho kauza s biologickým pasem.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.