SuperCycling.cz

Vuelta 2014: osm dojezdů na kopec

27. 3. 2014, 10:10

Třetí Grand Tour sezóny, španělská Vuelta, se letos uskuteční od 23. srpna do 14. září. Start je v Jerezu, cíl po dlouhých letech nikoli v Madridu, ale v galicijské metropoli Santiago de Compostela, kde je na programu rovinatá časovka na 10 kilometrů. Na závodníky čeká celkem 21 etap o celkové délce 3181,5 km.

Nemá to být tak brutální Vuelta jako vloni, přesto bude mít hned osm etap cíl na kopci. „Je možná o něco lehčí než v roce 2013, museli jsme lehce ubrat,“ přiznal na lednové prezentaci ředitel závodu Javier Guillen. „Možná však budou některé ty etapy více vzrušující. Jsou kratší, ale mohou být daleko nervóznější,“ řekl. „Ačkoliv máme rádi hory, nemůže nikdo podcenit závod jako celek.“

vuelta k clanku 1

Peklo v horách a šílení fanoušci. I to je Vuelta.

Devětašedesátý ročník Vuelty má nejtěžší etapy naskládané v posledním týdnu. Začíná se krátkou týmovou časovkou, končí se krátkou časovkou jednotlivců. Na programu je ještě jedna individuální časovka v rámci 10. etapy. Měří 34,5 km a jede se ve zvlněném terénu.

I když se plány jednotlivých závodníků mohou ještě hodně měnit, v tuto chvíli s Vueltou počítají esa typu Contadora, Quintany, Rodrígueze, Valverdeho, L. Sáncheze a v neposlední řadě loňského vítěze Hornera.

vuelta k clanku 2

Vincenzo Nibali jede šrot, Chris Horner se směje... Vuelta 2013.

„Podle mě bude ta letošní Vuelta těžší, než ročník 2012, který jsem vyhrál,“ prohlásil Alberto Contador. „Cílové kopce jsou delší, což mi vyhovuje, protože nejsem explozivní vrchař. Na krátkých prudkých kopcích na mě tihle lidi většinou něco najedou. Ale všechno stejně záleží na nohách v danou chvíli,“ dodal španělský favorit.

Netuší však, v jaké formě bude na startu v Jerezu. „Bude to moje druhá Grand Tour v sezóně. Každý ví, že hlavním cílem je Tour a uvidíme, jaké na mě zanechá následky,“ řekl Contador, pro něhož bude Vuelta i přípravou na mistrovství světa na domácí půdě.

Oficiální web závodu ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.