SuperCycling.cz

Týmová časovka pro BMC, lídrem Vuelty je Dennis

20. 8. 2017, 11:20

Tým BMC potvrdil roli favorita a ovládl úvodní časovku družstev na 13,2 km ve francouzském Nimes, jíž odstartoval 72. ročník Vuelty. Dres lídra po ní oblékl Australan Rohan Dennis.

biemsijedee

Technickou časovku projeli závodníci BMC v čase 15:58 min. O šest vteřin byl pomalejší Quick-Step Floors, stejný odstup měl i třetí Sunweb.

Jak si vedli týmy největších favoritů? Sky s Chrisem Froomem zaostal o 9 sekund, Orica s bratry Yatesovými a Estebenam Chavesem byla pátá s mankem 17 vteřin. Vincenzo Nibali s týmem Bahrain Merida ztratil 31 sekund, Alberto Contador s formací Trek-Segafredo byl ještě o další 4 vteřiny pomalejší. Fabio Aru s Astanou ztratil 41 sekund.

rouheeen

„Všechno šlo podle plánu,“ pochvaloval si Rohan Dennis z vítězné sestavy BMC. „Trasa byla hodně těžká. Otestovala úplně všechno: sílu, techniku i rychlost. My jsme v těch všech aspektech byli nejlepší a je skvělé mít na sobě červený dres lídra, i když by si ho zasloužili všichni,“ dodal Dennis, který podle vlastních slov nemá na Vueltě ambice v celkovém pořadí, ale chce se zaměřit na etapové vítězství.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.