SuperCycling.cz

Trentin před odchodem do Oriky září

29. 8. 2017, 22:19

Matteo Trentin má na letošní Vueltě formu jako hrom. Vyhrál už druhou etapu. V dojezdu 10. dějství zdolal ve spurtu dvojice uprchlíků domácího José Joaquína Rojase z Movistaru.

jentinzelen

Tito dva borci se vzdálili z vedoucí skupinky ve sjezdu z vrchařské prémie 1. kategorie na Collada Bermejo, která byla 20 km před cílem.

Trentin, který po sezóně mění Quick-Step Floors za tým Orica-Scott, měl ve sprintu více sil a dokázal navázat na své vítězství ze 4. etapy, v níž vyhrál hromadný spurt.

Kromě dalšího etapového vítězství se dostal rovněž do vedení bodovací soutěže. V zeleném dresu už jel sice dnes (držel ho Froome, ale ten má i červený), zítra už bude Trentinovi patřit právem.

„Na tuhle etapu jsem docela myslel. Proto jsem měl za cíl skočit do úniku. Věřil jsem, že by dnes mohl slavit úspěch,“ prohlásil 28letý Trentin. „Ten kopec byl hodně těžký, ale jel jsem si svoje tempo, a ve sjezdu jsem jen následoval Rojase, který je výborný sjezdař a navíc dobře zná ty silnice, protože je z Murcie,“ prozradil Ital.

spurtpurtmurcias

„Jsem moc šťastný za druhé vítězství. Náš tým zažívá skvělou Vueltu a doufám, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ řekl Trentin. Pro belgickou stáj šlo už o 14. vítězství na Grand Tour v roce 2017.

Rojase druhé místo zklamalo, protože z regionu Murcia, kam se dnes peloton dostal, pochází. „Bohužel to dopadlo nejhůře, jak mohlo. Trentin je tady nejlepší sprinter ze všech a proti němu jsem neměl šanci,“ krčil rameny zkušený Španěl z Movistaru.

V celkovém pořadí stále vede s více než půlminutovým náskokem Chris Froome s náskokem 36 sekund před Estebanem Chavesem. Ale pozor: půl minuty na ně dokázal dnes najet průběžně třetí Nicolas Roche z BMC, který už má stejný odstup jako Chaves. „Jel skvěle a jen to dokazuje, jakou formu tady má,“ pochválil bývalého kolegu ze Sky Froome.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.