SuperCycling.cz

Tak se loučí král! Contador vyhrál na Angliru!!!

10. 9. 2017, 08:34

Ve světě cyklistiky asi nebylo člověka, který by mu to nepřál. Alberto Contador, který po Vueltě končí profesionální kariéru, se loučil vítězstvím! Vyhrál královskou etapu na Angliru!

SetWidth680-kontikangliru

Mnohokrát už to na letošní Vueltě zkoušel, ale do soboty mu nebylo souzeno. Ve středu byl druhý, když nedokázal porazit pouze Rakušana Denifla, který slavil vítězství z úniku.

V sobotní přetěžké etapě atakoval hned na začátku cílového stoupání. Postupně předjel všechny závodníky z úniku a do cíle přijel sám s náskokem 17 sekund před dvojicí Wout Poles, Chris Froome.

„Asi těžko se můžu rozloučit lépe, než takovým způsobem,“ řekl Contador. „Je to nádherné zakončení kariéry. Moc jsem o to vítězství stál. Je to nádherná Vuelta, i když nebudu na pódiu. Ale tohle vítězství mi dalo hodně radosti. Nebyl jsem ve hře o nejvyšší příčky v pořadí, tak jsem hodně útočil,“ uvedl 34letý Španěl, který 72. ročník Vuelty dokončí na 4. místě.

„Už před startem jsem věděl, že tohle bude hodně speciální den. Je to magický kopec, všude spousta fanoušků. A já byl rozhodnutý, že tuhle etapu vyhraju. Když jsem projel cílem, mohl jsem si říci: mise je splněna,“ prozradil. „Po tomto vítězství mohu v klidu odejít,“ dodal. „Vždycky se bude vzpomínat, že když jsem končil, dokázal jsem se rozloučit vítězstvím. Mám z toho velkou radost.“

Poslední rovinatá etapa do Madridu bude korunovat Chrise Frooma jako nového krále Vuelty. Druhý skončí Vincenzo Nibali a na třetí místo se po sobotě propracoval Ilnur Zakarin. Pro španělské fanoušky je však vítězem čtvrtý Contador. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.